Altın

280.7910

% 0.000

Dolar

5.8991

% 0.738

Euro

6.5671

% 0.583

Sterlin

7.7170

% -0.158

Frang

6.0008

% 0.953

Yen

5.3766

% 0.861

Dinar

19.3290

% 0.720

Riyal

1.5728

% 0.735

Ziraat Bankası Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır

Ziraat Bankası Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır? Ziraat Bankası, ülkemizde bulunan büyük kamu bankalarından bir tanesidir. Ziraat Bankası, kredi kartı konusunda diğer bankalara oranla biraz kısır kalsa da birçok avantajı bulunuyor. Çiftçi ve öğrencilerde dahil olmak üzere bir çok kesime özel imkan sunan Ziraat Bankasının kredi kartları, bazı yanlış kullanımlarla bloke edilebilir. Ancak bu blokelerden…


Ziraat Bankası Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır

Ziraat Bankası Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Ziraat Bankası, ülkemizde bulunan büyük kamu bankalarından bir tanesidir. Ziraat Bankası, kredi kartı konusunda diğer bankalara oranla biraz kısır kalsa da birçok avantajı bulunuyor. Çiftçi ve öğrencilerde dahil olmak üzere bir çok kesime özel imkan sunan Ziraat Bankasının kredi kartları, bazı yanlış kullanımlarla bloke edilebilir. Ancak bu blokelerden birçoğu da borç yüzünden koyulan blokelerdir. Bu yazımızda da Ziraat Bankası kredi kartı bloke kaldırma hakkında ki sorulara cevap bulacağız.

Kart Blokesi Kredi Sicilimi Etkiler mi?

Bankalardan yüksek miktarda kredi çekmenize ve kredi kartı almanız için Bankalar Birliğinin belirlemiş olduğu kredi sicili vardır. Kredi sicilleri bazı sorunlarda bozulabilir. Bu sorunlardan en önceliklisi ise kullandığımız kredi kartlarına bankalar tarafından uygulanan blokelerdir. Bankalar Birliğinin uyguladığı kredi sicilinizin etkilenmemesi ve kredi puanınızın düşmemesi için kredi kartlarınızın ödemelerini düzenli yapmalısınız.

Yanlış Şifre Girilmesi Kart Blokesi Uygular mı?

Alışverişlerde kullanılan POS cihazlarından ödeme yaptığımız sırada kart şifrenizi 3 defa yanlış girmeniz durumunda da Ziraat Bankası tarafından kredi kartı blokesi uygulanabilir. Güvenlik nedeni ile uygulanan bu blokeler müşteri hizmetleri ile ya da şubeler ile iletişime geçtiğinizde anlık olarak blokeyi kaldırabilirsiniz. Bankaların uyguladığı bu politika kullanılan kredi kartlarının kötü niyetli insanların eline geçtiğinde kullanmalarını engellemeye yöneliktir.

Kredi Kartı Blokesini Nasıl Kaldırabilirim?

Kredi kartlarına uygulanan blokelerin kaldırılmasında ki ilk adım, blokenin nedenini ve seviyesini öğrenmektir. Bunun için ilk önce Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçip bu blokenin kalıcı mı yoksa geçici mi olduğunu öğrenebilirsiniz. Kredi kartına uygulanan kalıcı blokenin en büyük nedenlerinden birisi de düşük kredi notu ile bankaların size sunduğu son şans ile kredi kartı almaktır. Çünkü kredi notu düşük olmayan bir kredi kartı kullanıcısı borç ödemediğinde kartı bloke olmazken, kredi notu düşük olan birisinin kart blokesi kaldırılmaz ve borcunu ödese bile kartı kapatılır. Bu nedenle bu son şans kartlarında ki ödemeleri geciktirmeden yapmalısınız ki kartınız bloke olmasın.
Borç yüzünden bloke edilen kredi kartlarının, asgari tutarların ödenmesi durumunda, ödeme yapıldıktan 24 saat sonra blokeniz kaldırılır. Bazı durumlarda ise birbirini takip eden aylarda borcunuzun tamamını ödemek yerine asgari tutarın ödenmesi de kartınızı blokenin eşiğine sürükleyebilir. Bu durumlarda da 2 ayda bir borcun tamamının ödenmesi gereklidir.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap