Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Ziraat Bankası ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte Ziraat Bankası şubelerine gitmeye gerek kalmadan ATM’lerden birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Para yatırma, para çekme, kredi kartı borcu ödeme, havale ve EFT, SGK ödemeleri gibi birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz ATM’ler kolaylıkla ulaşabileceğiniz yerlerdir. Ancak Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekerken müşteriyi ve bankayı koruma amaçlı para çekme limiti bulunmaktadır. Her sene bu rakam değişmektedir….


Ziraat Bankası ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte Ziraat Bankası şubelerine gitmeye gerek kalmadan ATM’lerden birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Para yatırma, para çekme, kredi kartı borcu ödeme, havale ve EFT, SGK ödemeleri gibi birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz ATM’ler kolaylıkla ulaşabileceğiniz yerlerdir.

Ancak Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekerken müşteriyi ve bankayı koruma amaçlı para çekme limiti bulunmaktadır. Her sene bu rakam değişmektedir. 2018 yılında ATM’lerden 1000 TL çekebilen kullanıcılar 2019’da yapılan yeni açıklamayla artık ATM’lerden artık 1500 TL çekebilmektedirler.

Ayrıca saat 23.59’a kadar günlük para çekme limitlerini dolduran kişilerin saat 00.00’ı geçtikten sonra yeniden 1500 TL çekme hakkına sahip olurlar.

Ziraat Bankası ATM’lerinden Hangi İşlemler Gerçekleştirilebilir?

ATM’lerden birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunları kategorileştirmek mümkündür. Öncelikle Bankkart ile yapabileceğiniz işlemleri sıralayabiliriz. Bunlar ana başlık olarak para çekme, para yatırma, para transferleri ve ödeme işlemleridir. Para yatırma kısmından kredi kartına ve herhangi bir hesaba para yatırabilirsiniz. Para transferleri kısmından havale, EFT, karta transfer ve cebe havale işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Ödeme işlemlerinden ise fatura ödeme, kredi kartı borcu ödemesi, SGK ödemesi gibi tüm işlemlerinizi ATM üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartınız ile yapabileceğiniz işlemleri ise şöyle sıralayabiliriz; kredi kartı borçlarınızı ödeme, şifre değiştirme, limit ve bakiye görüntüleme, başvuru işlemleri, SGK ödemeleri ve fatura ödemeleri. Ayrıca ATM’lerden kartsız işlem de yapmanız mümkün.

Ziraat Bankası ATM’lerinden Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kartınızın yanınızda olmadığı durumlarda ATM’lerden para çekmeniz mümkün. Bunun için öncelikle en yakın Ziraat Bankası ATM’sine gitmeniz yeterlidir. ATM’lerden kartsız işlem menüsüne girilir. Ardından Ziraat Bankası Sistemleri’nde kayıtlı cep telefon numarası ve T.C. Kimlik Numarası tuşlanır. Mevcut Ziraat Bankası kartlarınız ekranda görüntülenir. İşlem yapmak istediğiniz Bankkart hesabınızı seçmenizin ardından kart şifreniz istenir. Şifrenizi girdikten sonra cep telefonunuza şifre gönderilir. Şifreyi girdikten sonra onay gelmesinin ardından işlem yapmak istediğiniz hesap ve çekmek istediğiniz para limiti istenir. Bu şekilde Ziraat Bankası ATM’lerinden kartınız yanınızda olmasa bile para çekebilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap