Altın

282.9440

% -0.009

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Vakıfbank Banka Hesabı Nasıl Kapatılır

VAKIFBANK Hesap Kapatma ve Hesap Silme İşlemleri Vakıfbank oldukça fazla kullanıcısı bulunan özel bankalardan bir tanesidir Vakıfbank’ a ilişkin aktif kullanıcı olduğu kadar bir miktar da aktif olmayan hesapların var olduğu görülmektedir. Bu nedenle de Vakıfbank Hesap kapatma konusunda bir yazı hazırlayarak kullanmadığınız Vakıfbank hesaplarınızı nasıl kapatmanız gerektiği konusunda bilgi vermeye çalıştık. Yıllar öncesine ait…


Vakıfbank Banka Hesabı Nasıl Kapatılır

VAKIFBANK Hesap Kapatma ve Hesap Silme İşlemleri

Vakıfbank oldukça fazla kullanıcısı bulunan özel bankalardan bir tanesidir Vakıfbank’ a ilişkin aktif kullanıcı olduğu kadar bir miktar da aktif olmayan hesapların var olduğu görülmektedir. Bu nedenle de Vakıfbank Hesap kapatma konusunda bir yazı hazırlayarak kullanmadığınız Vakıfbank hesaplarınızı nasıl kapatmanız gerektiği konusunda bilgi vermeye çalıştık. Yıllar öncesine ait bir hesabınız bulunabilir ya da siz kapattıktan sonra bu hesaba para giriş çıkış işlemleri gerçekleştiği zaman hesap yeniden aktif hale gelmiş olabilir. Bu gibi durumlardan etkilenmemek adına sizler de hesap kapatma işlemlerini hangi koşullarda gerçekleştirmeniz gerektiği hakkında detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

Vakıfbank Şube Yolu İle Hesap Kapatma

Vakıfbank Şube Yolu İle Hesap Kapatma işlemleri için yapılması gereken ilk adım size en yakın Vakıfbank şubesine gitmenizdir. Vakıfbank şubeleri ulaşımı kolay olacak şekilde her ilin, her ilçesinde bulunmaktadır. Bu sayede bankacılık işlemleriniz için kolaylıkla ulaşabildiğiniz Vakıfbank şubelerine hesap kapatmak için de gidebilirsiniz. Bu işlem için yanınızda sadece kimlik belgenizin ya da banka kartınızın olması yeterli bir işlemdir. Gişe işlemleri üzerinden sıra numarası alarak hesap kapatma işlemlerinizi gişe işlemlerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Burada hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair ve hesabınızda kapatılırken bir borç bulunmamasına dair bir belge imzalamanız yeterlidir. İmzaladığınız bu belge hesabınızın kapatıldığını onay formudur. Bu sayede kalıcı olarak kapatılacak hesaplarınız bir daha aynı hesap numarası ile açılmayacaktır. Sonraki zamanlarda Vakıfbank hesap açtırmak isterseniz, aynı hesap numaranızı aktif hale getiremezsiniz yeni bir hesap numarası ile başka bir Vakıfbank hesabı açmaya yönelirsiniz.

 

Vakıfbank Çağrı Merkezi Yolu ile Hesap Kapatma

Vakıfbank çağrı merkezi telefon numrası0850 222 07 24 tür. Bu iletişim numarasını arayarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız ve buradan hesap kapatma işlemi yapmanız mümkündür. Vakıfbank hesap kapatma işlemlerinin telefon bankacılığı kullanılarak yapılıyor olması durumu teknolojik gelişmelerin bir kanıtıdır. Bu sayede Vakıfbank hesaplarını telefon bankacılığında yönetebilirsiniz. Hesap işlemlerinizde bakiye bulunması durumunda EFT ya da havale yapabilirsiniz. Herhangi bir borç olması durumunda başka bankanın telefon bankacılığını kullanarak Vakıfbank hesabınıza transfer sağlayabilirsiniz. Telefon bankacılığı yolu ile Vakıfbank hesabınıza ilişkin kredi borcu ya da nakit avans borçlarınızı hesapta bakiye olması durumunda kapatabilir ve sıfırlanan borç ve alacak hesabınızı kapatmanızı uygun hale getirebilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Şubesi Yolu ile Hesap Kapatma

Vakıfbank internet bankacılığı yolu ile hesap kapatmak için, internet bankacılığı müşteri numaranız ve şifrenizin olması gerekmektedir. Müşteri numarası ve şifre işlemleri ile gerçekleştirilecek olan internet bankacılığı giriş işlemlerinde hesaplarını en kapsamlı halde görebilir ve finansal işlemlerinizi de buradan yürütebilirsiniz. Vakıfbank ile çalışmak istemediğiniz durumlarda yapılması gereken tek işlem ise Vakıfbank hesap kapatma işlemlerinin gerçekleşmesidir. İnternet şubesi kanalı aracılığı ile bu işlemleri yapıyor olmanız sizlere oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır.

Vakıfbank Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma

Vakıfbank Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma işlemi yapmak için öncelikli olarak bir Vakıfbank mobil uygulaması indirmeniz ve internet bankacılığı şifresi ile Vakıfbank mobile giriş yapmanızdır. Vakıfbank mobil giriş işlemleri çizgi modeli ile de şifrelene bilmektedir. Kendinize özel belirlemiş olduğunuz mobil şifre ile ya da internet bankacılığı şifresi ile giriş yaptıktan sonra, hesaplarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Kapatmak istediğiniz hesaba ait bir borç bulunmaması gerekmektedir. İlgili hesaba dair çekilmiş bir kredi borcu ya da nakit avans borcu olması durumunda hemen bu borcun tamamının ödenmesi sağlanmalı ve hesap kapatma işlemleri bu şekilde devam etmelidir.  Mobil işlemlerde hesap işlemlerinin en altında bulunan Hesap Kapatma bölümüne giriş yaptığınızda kapatmak istediğiniz ilgili hesabı seçerek anında kapata bilmeniz mümkündür.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap