Altın

281.8390

% -0.011

Dolar

5.9252

% 0.443

Euro

6.5963

% 0.444

Sterlin

7.7465

% 0.383

Frang

6.0295

% 0.479

Yen

5.3960

% 0.362

Dinar

19.4078

% 0.408

Riyal

1.5797

% 0.438

TEB Banka Hesabı Kapatma ve Silme Nasıl Yapılır

TEB Banka Hesabı Nasıl Kapatılır Bankacılık sektöründe kullanılmayan hesapların kapatılmasına yönelik bir alışkanlık elde edilmesi gerekmektedir. Böyle bir durumda hesaplar kendiliğinden pasif duruma geçmez. Kişinin hesabı kapatması ile o banka ile ilişiğinin kesildiğini gösterir. Bazı durumlarda bir bankaya ait birden fazla hesap açılabilmektedir. Aynı kişi adına aynı bankada normal olarak vadesiz hesap, vadeli hesap, nakit…


TEB Banka Hesabı Kapatma ve Silme Nasıl Yapılır

TEB Banka Hesabı Nasıl Kapatılır

Bankacılık sektöründe kullanılmayan hesapların kapatılmasına yönelik bir alışkanlık elde edilmesi gerekmektedir. Böyle bir durumda hesaplar kendiliğinden pasif duruma geçmez. Kişinin hesabı kapatması ile o banka ile ilişiğinin kesildiğini gösterir. Bazı durumlarda bir bankaya ait birden fazla hesap açılabilmektedir. Aynı kişi adına aynı bankada normal olarak vadesiz hesap, vadeli hesap, nakit avans hesap, kredi çekebilmek için ekstra ikinci bir hesap gibi hesap çeşitlerini çoğaltmak mümkündür. Aynı bankaya ait birden çok hesap açılması her hesap numarasına göre farklı banka kartının bulunması anlamına gelmektedir. Kredi bittiğinde, nakit avans ödendiğinde hatta maaş hesabı olarak kullanılan hesapların da işten ayrılma nedeni ile maaşın yatmaması durumunda boşta duran hesapların kapatılması gerekmektedir. Bu finansal temizlik kişilerin kredi notlarını üst seviyeye çıkarır. Olası bir durumda kredi çekmeniz gerekince de kapattığınız ve size yük olmaktan çıkan hesaplar sayesinde temiz bir sicil ile finansal işlemlerinizi çözümlersiniz. Bu yazımızda sizlere özel olarak TEB Bankası müşterilerine ait TEB Bankası hesap kapatma konusunda bir yazı hazırladık. Bu sayede yazılarımızdan faydalanabilir ve aynı zamanda da nasıl hesap kapatacağınızı adımlarla öğrenmiş olabilirsiniz.

TEB Bankası Şube Yolu İle Hesap Kapatma İşlemi

TEB Bankası şube yolu ile hesap kapatma işlemleri için geçerli olan işlem size en yakın olan TEB Bankasına gitmenizdir. Vadeli hesap, vadesiz hesap kapama işlemleri şube yolu ile gerçekleşmektedir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli işlem bankaya herhangi bir borucunuzun bulunmaması durumudur. TEB Bankası şubelerinde borçlarınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızda para bulunuyor ise bakiyenizi sıfırlamak için para çekim talebinde bulunabilirsiniz. Hesap kapatma işlemleri için herhangi bir ücret ödemesi yapmazsınız. Bu sayede de kolaylıkla TEB şubelerinden hesap kapatma alanına yönlenebilmeniz mümkündür. Yalnız banka şubelerinde sıra beklemek istemez iseniz, daha hızlı kullanılan hesap kapatma yöntemlerine de göz atabilirsiniz. TEB Bankası şube yolu ile hesap kapatma işlemleri birçok yöntemden sadece bir tanesidir.

TEB Bankası Çağrı Merkezi Yolu ile Hesap Kapatma

TEB Bankası çağrı merkezi yolu ile hesap kapatma işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken TEB Bankası çağrı merkezi numarası olan 0850 200 06 66 nolu iletişim numarasını aramaktır.  Buradan hesap işlemleri için operatöre bağlanmanız gerekmektedir. Müşteri hizmetleri görüşmesinde hesabınızda bakiye bulunması durumunda bu miktarı başka bankaya EFT olarak ya da başka TEB şubesine havale olarak gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Hesabınızı sıfırlayarak anında ilgili TEB hesabınızı kapatabilirsiniz. Müşteri hizmetleri size hesap kapatma işlemleri ile ilgili kuralları telefon aracılığı ile okur, onaylamanız durumunda da hesabınız kapatılır.

TEB Bankası İnternet Şubesi Yolu ile Hesap Kapatma Nasıl Yapılır

Her bankanın artık kendine özgü bir internet şubesi bulunmaktadır. TEB Bankası internet şubesi yolu ile hesap kapatma işlemleri için, bir internet şubesi numaranız ve şifreniz olması gerekmektedir. İnternet şubesi kısmına giriş yaparak ilgili hesabı anında kapamanız mümkündür.  Bunun için internet banaksının ayarlar ve hesap kapatma bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. eğer hesap kapatmaya dair bütün şartlar taşınıyorsa, önünüzde hesap kapatmaya ilişkin bir engel bulunmuyorsa bu kanal aracılığı ile anında hesap kapatma gerçekleştirmeniz mümkündür.

TEB Bankası Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma

TEB Mobil bankacılık işlemleri internet şubesi işlemleri kadar sık kullanılan bir uygulamadır. Mobil bankacılık ile her türlü finansal işlemlerinizi tamamlayabilmeniz mümkündür. Bunlardan bir tanesi de TEB Bankası Mobil Bankacılık Yolu ile hesap kapatma işlemleridir. Bu sayede şubeye kadar gitmenize gerek kalmadan kolaylıkla kendi kendinize dijital platform uygulamalarından TEB Bankası hesap kapatmayı gerçekleştirebilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap