Altın

288.7060

% -0.005

Dolar

5.9302

% 0.015

Euro

6.5759

% 0.006

Sterlin

7.6854

% 0.106

Frang

6.0312

% 0.021

Yen

5.4000

% -0.130

Dinar

19.4275

% 0.011

Riyal

1.5804

% 0.000

Şekerbank Banka Hesabı Kapatma ve Silme İşlemleri

ŞEKERBANK Hesap Kapatma Hesap Silme Şekerbank ülkemizde sıklıkla tercih edilen özel bankalardan bir tanesidir. Hem devlet hem de özel sektörün maaş hesabı olarak kullanması sayesinde birçok hesap açma işlemi gerçekleşmiştir. Bu işlemlere yönelik olarak kullanılmayan hesapların kapatılması da gerekmektedir. Şekerbank hesap Kapatma konusunda hazırlamış olduğumuz bu yazıda hesap kapatılmasına yönelik ilgili adımları açıkladık. Bu sayede…


Şekerbank Banka Hesabı Kapatma ve Silme İşlemleri

ŞEKERBANK Hesap Kapatma Hesap Silme

Şekerbank ülkemizde sıklıkla tercih edilen özel bankalardan bir tanesidir. Hem devlet hem de özel sektörün maaş hesabı olarak kullanması sayesinde birçok hesap açma işlemi gerçekleşmiştir. Bu işlemlere yönelik olarak kullanılmayan hesapların kapatılması da gerekmektedir. Şekerbank hesap Kapatma konusunda hazırlamış olduğumuz bu yazıda hesap kapatılmasına yönelik ilgili adımları açıkladık. Bu sayede sizler de kolayınıza gelen işlemi tercih ederken kolaylıkla hesap açtığınız gibi hesap kapatma işleminde de pratiklik kazanacaksınız. Fazladan kullanılmayan hesapların kapatılması finansal durumunuzun değerlendirilmesi açısından olumlu etki yaratmaktadır. Bu nedenle sizlerin de kullanmadığı bir Şekerbank hesabı bulunuyorsa bu hesabı kapatmaya ilişkin adımları takip etmenizi önermekteyiz.

Şekerbank Şube Yolu İle Hesap Kapatma

Şekerbank şubelerini her ilin ilçesinde bulabilmek mümkündür. Bu nedenle hesap açma işlemlerinde olduğu kadar hesap kapatma işlemleri için de sıklıkla tercih edilen bir uygulama işlemidir. Şekerbank şube yolu ile hesap kapatma işlemleri için yapılması gereken size en yakın bulunan Şekerbank şubelerine başvurması gerektiğidir.  Bu sayede şubeden yapılan işlemler daha detaylı incelenmektedir. Şekerbank şubelerinde bulunan vadeli vadesiz hesaplarınızı kapatmak için aynı işlem yapılır. Vadeli hesap kapatma işlemlerinde tüm paranız vade farkı hesaplanarak size iade edilir ve hesabınız imza karşılığında kapatılır. Vadesiz hesaplara ait bir borç bulunuyorsa bu borç tahsil edilmeden yani tamamı ödenmeden hesap kapanmaz. Vadesiz hesaplarda ekstra para bulunuyorsa, para çekme işlemi kapsamında bu ücret hesap sahibine iade edilir. Şekerbank hesabı kapatılırken hiçbir şekilde ücret talebinde bulunulmaz. Şekerbank şubelerinde beklemek istemezseniz diğer hesap kapatma yöntemlerini de kullanabilirsiniz.

Şekerbank Çağrı Merkezi Yolu ile Hesap Kapatma

Şekerbank çağrı merkezi yolu ile hesap kapatma işlemi Şekerbank müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirmeniz gereken bir işlemdir. Bu işlem kapsamında 0850 222 78 78 numaralı iletişim numarası ile müşteri hizmetlerine bağlanma gerçekleştirebilirsiniz. Şekerbank çağrı merkezini aradıktan sonra müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekir. Ana operatör müşteri hizmetleri için size menüyü okuyacaktır. Burada hesap açma ve hesap kapama işlemleri bölümünü tercih etmeniz gerekir. Eğer Şekerbank sesli yanıt sistemini kullanıyor iseniz, sesli yanıta hesap kapama işlemleri diyebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine hemen bağlanmanız sağlanır. Hesabınızı neden kapatmak istediğiniz sorulur. Hesabınızı kapatmaya bir engel bulunmuyor ise, anında kapatma işleminiz telefon aracılığı ile onaylamanız sonucunda gerçekleşir. Bunun için ekstra ödeme talebinde bulunulmaz.

Şekerbank İnternet Şubesi Yolu ile Hesap Kapatma

Şekerbank internet şubesi işlemleri için Şekerbank’ ın resmi sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Şekerbank sitesinin sağ üst bölümünde bulunan internet şubesi giriş işlemlerini gerçekleştirerek buradan ücretsiz olarak hesabınıza yönelik finansal işlemelerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Şekerbank hesap kapatma işlemlerini de buradan yapabilirsiniz. Başka bir Şekerbank hesabınız bulunuyor ise, hesabınızda bulunan limiti para transferi yöntemi ile buraya taşımanız mümkün olacaktır. EFT işlemlerindeki kesintileri göz önünde bulundurarak hesabınızı sıfırlamanız halinde anında internet bankacılığı yolu ile hesabınızı kapatmak mümkün olacaktır.

Şekerbank Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma

Şekerbank mobil uygulaması da en az Şekerbank internet şubesi uygulaması kadar popüler olan bir kullanım tarzıdır. Bu nedenle hesap kapatma işlemleri tercihlerinizde internet bankacılığı yolunun yanında Şekerbank Mobil bankacılık yolu ile hesap kapatma işlemleri gerçekleşmesi mümkündür. Bunun için internet bankacılığında yaptığınız işlemlerin aynısını gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Hesapta bakiye ve borç olmamasına özen göstererek her kanalı kullanabildiğiniz gibi Mobil bankacılık kanalını da kullanabilirsiniz. Hesaplar – hesap işlemleri – hesap açma ve hesap kapatma işlemleri yollarını takip etmeniz yeterlidir.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap