Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

QNB Finansbank Altın Hesabı Özellikleri 2020

FİNANSBANK Altın Hesabı Özellikleri 2020 Yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması önem taşımaktadır. Bu nedenle de yastık altı tabirinden kurtulup, bu altınların piyasada yerini alması, piyasadaki dengeleri de yerine getirecektir. Özellikle dönemsel olarak yükselip çıkışa geçen altınlar, arz ve talep yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Bir de bu altınların sürekli olarak piyasadan toplanması ve yerine de piyasaya…


QNB Finansbank Altın Hesabı Özellikleri 2020

FİNANSBANK Altın Hesabı Özellikleri 2020

Yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması önem taşımaktadır. Bu nedenle de yastık altı tabirinden kurtulup, bu altınların piyasada yerini alması, piyasadaki dengeleri de yerine getirecektir. Özellikle dönemsel olarak yükselip çıkışa geçen altınlar, arz ve talep yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Bir de bu altınların sürekli olarak piyasadan toplanması ve yerine de piyasaya sürülmemesi yani toplum arasında yastık altı olarak ifade edilen bu tabir Türk ekonomisini oldukça zora sokmaktadır. İşte ekonominin canlanması, piyasadaki hareketliliğin sağlanması ve sürekli al sat yapımının oluşabilmesi için tıpkı Euro ve dolar gibi altına da hak ettiği değerin verilmesi hükümet – banka politikası gereği sağlanmaktadır. Altın hesabının bankalar tarafından oluşturulması ve bunun da hükümet destekli olarak sunulması ile müşteriler bankaların altın hesaplarına güven duymaya başlamış ve yatırımlarını daha güvenli ortamlarda değerlendirme isteği uyandırmışlardır.

QNB Finansbank altın hesabı konusunda müşterilerine oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Bir hesabın birikimden daha çok yatırım ve hesapları yönetebilme boyutu ile de gerek online ortamdan gerek şubeden altın birikim hesabını kolaylıkla takip edebilme ve müdahalede bulunabilme hakkı tanımaktadır. Dilediğiniz zaman altın hesabına altın takviyesi yapabilir dilediğiniz zaman da bozum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda QNB Finansbank Altın Hesabı Özellikleri 2020 konusunda açıklayıcı bilgilere değinmiş bulunmaktayız. Bankaya ait altın hesabı avantajları ve bankanın sunmuş olduğu fırsatlar ile ilgili olarak kullanıcılarına kolaylık sağlayan bilgilerimizden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

QNB Finansbank Vadesiz Altın Hesabı

QNB Finansbank Vadesiz Altın Hesabı, Altın Biriktiren hesap adı ile tanınmaktadır. Bu hesap bir vadesiz hesaptır. Bu nedenle de faiz işlemez. Hem faiz getirisi hem de vergi kesintisi bulunmayan bir hesaptır. Kişilerin QNB Finansbank üzerinden bu hesabı açarak diledikleri zaman kolay bir şekilde birikim yapmalarını sağlamaktadır.

Altın biriktiren hesap ile ara ödeme imkanı sağlanabilir. Bunun için düzenli ödeme talebi girmenize gerek yoktur. Bir altın biriktiren hesap açarsınız ve bu hesaba elinizdeki fazla paranın durumuna göre oranlar belirleyerek farklı tutarlarda bazı aylar hesaba altın alımı yapmayarak dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde banka hesabını kullanabilme şansı yakalarsınız. Bu hesapta yapılan altın birikimleri tek bir talimat sayesinde kolay bir şekilde bozum işlemine girerek o anlık altın kuru üzerinden değerlendirmeye alınır ve bu tutar vadesiz QNB Finansbank hesabına yansıtılır.

QNB Finansbank Vadeli Altın Hesabı

QNB Finansbank’ ın faiz sağladığı vadeli altın hesabı bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise, vadeli hesaplarda QNB Finansbank müşterilerinin sıklıkla TL ve Euro – Dolar cinsine eğilim göstermelerinden ileri gelmektedir. Çünkü para birimlerinin faiz getirileri oranları daha fazla olabilmektedir. 2020 yılında QNB Finansbank bankasının çeşitli kampanyalar ve altın kur oranlarını göz önünde bulundurarak altın hesabını vadeli işleme taşıyacağı muhtemeldir. Birikim yerine kazanç bu birikimlerinden bir de kazanç elde etmek isteyen kişilerin sıklıkla kullanacağı bir kampanya olacağı kesindir.

QNB Finansbank Altın Hesabı Açma 2020

QNB Finansbank altın hesabı açma işlemi için öncelikli olarak aynı bankadan bir vadesiz hesaba sahip olabilmek oldukça elzemdir. Vadesiz hesapta bulunan paraların talimat ile ya da kişinin kendi imkanları ile manuel şekilde ayarlama gerçekleştirerek altın birikimleri elde etmesini amaçlamış bir sistemdir. QNB Finansbank altın hesabı şubeler aracılığı ile banka personelleri yardımı ile açılabilir. Bunun yanında QNB Finansbank internet şubeleri ve mobil şube aracılığı ile de açılabilmektedir. İlgili hesaplar aynı zamanda internet üzerinden bilgisayarlar ile ya da telefon aracılığı ile uygulama şeklinde kontrol edilebilmektedir. Özellikle anlık kur takibi yapan ve sıklıkla alım satım işlemi yapan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir sistem haline gelmiştir

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap