Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Odeabank İhtiyaç Kredisi

Kimi zaman, beklenmedik durumlar sonucu acil şekilde para gerekebilir. Tatil yahut evlilik hazırlığında eldeki imkanlar yetersiz kalmış da olabilir. Bu ve buna benzer pek çok durum için para gerekli olduğunda alınan krediye, ihtiyaç kredisi denilmektedir. Her bütçeye göre uygun ödeme seçenekleri ve planlamasıyla sadece bir kesime değil herkese hizmet sunmaktadır. Türkiye’de hizmet veren yeni bankalardan…


Odeabank İhtiyaç Kredisi

Kimi zaman, beklenmedik durumlar sonucu acil şekilde para gerekebilir. Tatil yahut evlilik hazırlığında eldeki imkanlar yetersiz kalmış da olabilir. Bu ve buna benzer pek çok durum için para gerekli olduğunda alınan krediye, ihtiyaç kredisi denilmektedir. Her bütçeye göre uygun ödeme seçenekleri ve planlamasıyla sadece bir kesime değil herkese hizmet sunmaktadır.

Türkiye’de hizmet veren yeni bankalardan biri olan Odeabank, ihtiyaç kredisi alanında uygun seçenekleriyle oldukça cazip imkanlar sunmaktadır. Kredi türleri ile faiz oranlarının uygun olması ve Odeabank ihtiyaç kredisi alma kolaylığı sayesinde, kredinin kolay ve kısa sürede alınmasına olanak vermektedir. Bu banka, acil şekilde paraya gereksinim duyulduğunda her tür kredi türünde uygun seçeneklerle hizmet sunmaktadır.

Odeabank İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Acil nakit ihtiyacının karşılanması için kullanılacak olan ihtiyaç kredisinde, kredi türünün belirlenmesi, seçenekler arasından uygun paketin seçilmesi, başvurunun gerçekleştirilmesi ve başvurunun ön onay almasından sonra kredinin tüketiciye ulaşabilmesi için bazı belgelerin bankaya ulaştırılması gerekmektedir. Odeabank ihtiyaç kredisi için talep edilebilecek belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı, ehliyet yahut pasaport
 • Gelir belgesi (Tam zamanlı çalışanlar için maaş bordosu. Serbest çalışanlar için ise vergi levhası, bilanço tablosu, ticaret sicil gazetesi. Tarım ile uğraşanlar için, çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzu, arazi tapusu. Emekliler için, emekli maaşı hesap cüzdanı talep edilir.)
 • İkamet edilen adresi gösteren belge
 • SGK hizmet dökümleri

Eğer banka gerekli görürse kredi başvurusunda bulunan kişiden kefil de talep edebilmektedir. Kefil istemek yahut istememek kredinin onaylanacağı şubenin yetki alanı içerisindedir. Öte yandan kredi başvurusu esnasında, hayat sigortası yaptırılması da talep edilebilmektedir. Bu talep çoğunlukla kredinin tutarı yüksek ise yapılmaktadır. Kredinin tutarı küçük ise yok sayılır. Hayat sigortası, banka aracığıyla yapılabileceği gibi kişi kendisi de yaptırabilmektedir.

Odeabank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvururum?

Kredi başvuruları herhangi bir şubeden kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca internet bankacılığı ya da mobil şubeler aracılığıyla da başvurular yapılabilmektedir. 60 aya varan vade imkanı sunan Odeabank ihtiyaç kredisi ön başvurusu için nüfus cüzdanı gerekmektedir. Şubelerden yapılacak işlemlerde ilgili memura gerekli bilgileri vermeniz yeterli olurken, internet üzerinden yapılan başvurularda bu bilgileri kendiniz doğru şeklide girmelisiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden yapılan başvurularda ilk aşama, TC kimlik numarası, cep telefon numarası, ikamet edilen şehir ve ekranda görülen doğrulama kodunun eksiksiz şekilde yazılması gerekmektedir. Kredi alabilmek için ayrıca belgelenmesi mümkün olan aylık gelirinizin olması lazımdır. Talep edilmesi halinde, istenilen diğer belgeler de şubelerdeki görevlilere verilmelidir.

İhtiyaç kredilerinin farklı türleri bulunmaktadır. Farklı amaçlar için çekilmesi mümkün olan Odeabank ihtiyaç kredisi kapsamında sunulan seçenekler arasında kişi, amacına olan türü seçmelidir. Evlilik, tadilat, öğrenci, tatil, bayram kredisi gibi seçenekler üzerinden kredilerin alınması mümkündür. Bankalar, farklı ihtiyaç kredi türüne göre müşterilerine farklı ödeme seçenekleri sunabilirler.

Kredi hesaplama işleminde de türlerin göz önünde bulundurulması önemlidir. Faiz oranları, başvuru şartları, ödeme planları ve daha pek çok etken kredi türleri arasında farklılık gösterecektir. Genel anlamda bireysel kredi türleri ise şöyledir:

 • Tatil kredisi
 • Eğitim kredisi
 • İpotekli ihtiyaç kredisi
 • Eşya kredisi

Odeabank İhtiyaç Kredisine Ne Kadar Faiz Öderim?

Nakit ihtiyacını kısa sürede halletmek için kullanılan Odeabank ihtiyaç kredisi için alabileceğiniz azami tutar hesaplanmaktadır. Sonrasında bu kredi küçük taksitler halinde bankaya geri ödenmektedir. İnternet üzerinde bulunan çeşitli hesaplama araçlarını kullanılarak ihtiyaç kredisi için sorgulama yapmak mümkündür. Bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama işlemleri sonucunda, çeşitli bilgilere ulaşılmaktadır. Bunlar:

 • Toplam ödeme tutarı
 • Faiz oranı
 • Aylık taksit tutarı
 • Dosya masrafı
 • Yıllık maliyet
 • Komisyon

Hesaplama gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken esas bütçeyi sarsmamaktır. Bu sebeple, kişiye en uygun kredinin bulunması için, aylık taksit miktarına dikkat etmek ve hesaplamayı buna göre yapmak önemlidir. Bireysel ihtiyaç kredileri için vade süresi yasal olarak 60 ay ile sınırlıdır. Yani 5 yılı aşan borçlanmalar yapılması, yasa kapsamında olduğundan imkansızdır.

Hesaplama yaparken kişiyi zorlamayacak şekilde olması için, aylık geri ödeme tutarının bütçenin dengesini bozmayacak taksitlerle olduğuna emin olunması gerekmektedir.

İhtiyaç kredisi için yapılacak başvurularında, zaman ya da hak kaybı yaşanmaması için bazı hususlara dikkat etmek önemlidir. Kanun kapsamında reşit sayılmak ve belgelenebilir bir gelirin olması bunların başında gelmektedir. Başvuruda aranan şartlara uygunluğun doğru değerlendirilmesi gerekir. Odeabank ihtiyaç kredisi alabilmek için, talep edilen belgelerin eksiksiz ve imzalı olmasına dikkat edilmelidir. Kredi taksitleri de aylık gelirin %50’sini geçmeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Bu adımlar, daha sonradan başvurunun boşa düşmesini ve sıkıntı yaşanmasını engeller.

Odeabank aracılığıyla tüketici kredisi kullandığınızda güncel olarak uygulanan faiz oranı %2,52 olarak gerçekleşecektir. Şayet 36 ay vade seçeneğiyle 10.000 TL kullanmışsanız; aylık olarak 459,68 TL geri ödeme yaparsınız. Toplamda ise 16.598,48 TL bankaya geri ödeme yaparsınız.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap