Altın

282.5170

% 0.003

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Kredi Hayat Sigortası Nedir

Kredi Hayat Sigortası Kredide Hayat Sigortası Nedir? Günümüzde en çok kullanılan bankacılık işlerinin başında krediler gelmektedir. Kredi almak için gerekli işlemler kredi notu yüksek, geliri iyi ve düzenli olan kişiler için oldukça kolay olmaktadır. Özellikle konut veya araç alımlarında yeterli birikimi olmayan kişiler için kredi çekilmesi vazgeçilmez ihtiyaçlardan biridir. Kredi çekimlerinde dosya masrafı adında bir…


Kredi Hayat Sigortası Nedir

Kredi Hayat Sigortası

Kredide Hayat Sigortası Nedir?

Günümüzde en çok kullanılan bankacılık işlerinin başında krediler gelmektedir. Kredi almak için gerekli işlemler kredi notu yüksek, geliri iyi ve düzenli olan kişiler için oldukça kolay olmaktadır. Özellikle konut veya araç alımlarında yeterli birikimi olmayan kişiler için kredi çekilmesi vazgeçilmez ihtiyaçlardan biridir. Kredi çekimlerinde dosya masrafı adında bir ödenmesi gereke ücret bulunur. Bu ücretin içinde kredi çekmek için sigorta yapılması gereken miktarda dahildir. Kredi işlemlerinde daha farklı sigortalar da mevcuttur. İşsizlik sigortası, hayat sigortası veya DASK gibi sigortalar da müşterilerin karşılarına çıkabilir. Bu sigortaların yaptırılması banka tarafından zorunlu kılınır. Yapılması istenmediği takdirde kredinin çekilebilmesi imkansızdır.

Kredi İçin Hayat Sigortası Nedir?

Bankalara yapmış olduğunuz tüm kredi başvuruları için hayat sigortası yapmanız gerekmektedir. Bu hayat sigortası, kredi çektiğiniz tutarın üzerinden bir miktar olarak ödenir. Dosya masrafı olarak sizden ücretin içinde hayat sigortası da bulunur. Hayat sigortasının bankalar tarafından yapılmasının nedeni, müşteride herhangi bir sıkıntı oluştuğu takdirde krediyi geri almak için bir garantinin olmasıdır. Ancak sigortalar sadece bankalar lehine değil, kredi çeken müşterilerin yakınlarına da avantaj sağlayan bir durumdur.

Her banka kredi çekmek isteyen müşterileri için hayat sigortası yaptırır. Fakat kredi çekmiş olan kişinin mirasçılarını garantiye alması için yapılmış olan hayat sigortasını iyi bir biçimde okuyup detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Eğer talepte bulunursanız, hayat sigortası işlemleri esnasında imzalanmış belgede, sigorta hakkında detaylı bilgiler olup, ne gibi durumlarda sigortanın geçerli olduğu detaylarıyla anlatılmaktadır. Herhangi vefat gibi bir durumda mirasçı olan kişilerin mağdur olmaması için verilmiş poliçenin imzalanmadan önce iyice incelenmesi gerekli olacaktır. Kredide hayat sigortası yapıldığında birçok firma, kredi çeken kişinin kaza sonucunda vefat etmesinin geçerliliği bulunmayacağı sigortalar sunar.

Kredi Hayat Sigortası Önemi

Örnek verecek olursak ölüm riski bulunan bir hastalığınız varsa vefat edilirse, kredi borcu mirasçı kişilere kalabilmektedir. İmzalanmış olan hayat sigortasında hastalık sonucunda bir vefat yer almıyorsa, sigorta firması kredi borcunu ödemeyecektir. Bu nedenle kredi borcu yaparken sözleşmede yazan maddelere dikkat ediniz . Kredi hayat sigortası yapmanız ve bankalar tarafından hayat sigortası yaptırılması ilk başlarda kredi alan kişi tarafından istenmese bile kredi alan ve kredi kullanan kişi açısından çok ama çok önemlidir. Her ne kadar farklı sigortalar olsa bile kredi hayat sigortası yaptırmanız aldığınız tutarı sigortalatmanız demektir. Bu şekilde her kötü aksilik olabilek kötü olaylarda yani üst yazımızda belirtmiş olduğumuz gibi ölüm gibi durumlarda kredi hayat sigortası borcunuzu üstlenecek ve ödeyecektir. Bu nedenle kredi hayat sigortası çok önemlidir. Kredi hayat sigortası için bir uyarıda bulunmamız gerekirse eğer her kredi kullanan kişilerin mutlaka yaptırması gereken bir kredi hayat sigortası olmaktadır.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap