Altın

280.1690

% -0.038

Dolar

5.8991

% 0.738

Euro

6.5671

% 0.583

Sterlin

7.7170

% -0.158

Frang

6.0008

% 0.953

Yen

5.3766

% 0.861

Dinar

19.3290

% 0.720

Riyal

1.5728

% 0.735

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Yaz girerken tatil heyecanı saran ancak nakit bulamayanlar, ya da evlilik hazırlığında olup, eksiklerini tamamlamak isteyenler, pek tabi ki eğitim için paraya ihtiyacı olanlar, ihtiyaç ne olursa olsun, İş bankası ihtiyaç kredisi ile isteklerine kavuşabilirler. İş bankası, 1924 yılında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ilk milli bankadır. Her daim ilkleri yaşatan banka, tasarrufa…


İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Yaz girerken tatil heyecanı saran ancak nakit bulamayanlar, ya da evlilik hazırlığında olup, eksiklerini tamamlamak isteyenler, pek tabi ki eğitim için paraya ihtiyacı olanlar, ihtiyaç ne olursa olsun, İş bankası ihtiyaç kredisi ile isteklerine kavuşabilirler.

İş bankası, 1924 yılında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ilk milli bankadır. Her daim ilkleri yaşatan banka, tasarrufa yöneltmek için ilk kumbarayı çıkartmış, ilk bankamatikleri açmış, ilk internet şubesini kullanıcısının hizmetine sunmuş, bankacılık hizmetini wap uygulamayla ilk cep şubeyi sunmuş, ayrıca Avrupa’da da ilk Türk banka şubesini açmıştır.

Bunun yanı sıra, halen müşterisine hizmette öncü banka konumundadır. Ticari ya da kişisel kredilerde de her zaman uygun vade ve faiz oranları sunan İş bankasını tercih etmek için sunulan hizmetin kalitesine bakmak yeterli olacaktır.

İş Bankası ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler açısından birbirinden farklı seçeneklerin sunulduğu bilinmektedir. Bu kapsamda bankanın talep ettiği kriterleri karşılıyor olmak sayesinde İş Bankasından kredi kullanmanız mümkün olacaktır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Nakit ihtiyacınızı İş Bankası vasıtasıyla karşılamak istiyorsanız; öncelikli olarak mutlaka iyi bir kredi notuna sahip olmalısınız. Bununla birlikte bankadan kredi kullanmak isteyenlerin; aylık gelirlerini belgelemek durumunda oldukları da bilinmektedir. Ayrıca İş Bankası ihtiyaç kredisi almak isteyenler aşağıdaki belgeleri bankaya teslim etmelidir:

  • • Başvuru Formu
  • • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
  • • Gelir durumunuzu gösterir belge (maaşını bankadan alan müşteriler için gerekli değildir)

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Müşterisi olsun ya da olmasın İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Bunun için takip edilecek yollar şunlardır. Müşteri, internet bankacılığı kullanıyor ise;
İnternet Şubesi’nden. Ya da isbank.com.tr adresini ziyaret edip sağ üst köşedeki hemen başvur kısmını tıklayarak kolayca kredi talep edebilirler.

  • “Kredilerim” > “Anında Kredi Başvuru” veya
  • “Başvuru-Ürünler” > “Anında Kredi Başvuru” yapabilirler.

Ayrıca cep şubeden başvurmak isteyen müşteriler

  • İşCep > Krediler > Anında Kredi Başvuru yapabilir.

SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu;

  • Nakit TC kimlik no kredi tutarı aylık gelir aralarında boşluk bırakılarak yazılıp 4402’ye gönderilerek kredi başvurusunda bulunulabilir.

Bankamatikten başvuru yapacaklar ise şu işlemleri sırasıyla yapmanız gerekmektedir:

  • Kartlı İşlem menüsünden giriş yaparak “Daha Fazlası” ardından “Başvurular” ve son olarak “Kredi” veya
  • Kartsız İşlem menüsünden “Başvurular” ardından“Kredi” adımlarını takip ederek kolayca krediye başvurabilirler.

İş bankası ihtiyaç kredisine hangi kanaldan başvuru yapılırsa yapılsın sonuç cep telefonuna gelir. Onaylanması durumunda, talep edilen tutar kişinin vadesiz hesabına aktarılır.

Başvuru şube aracılığıyla yapılırsa, işcepten krediler-kredim hazır menüsünden sözleşme onaylanırsa, tekrar şubeye gitmeye gerek kalmadan onaylanan tutar hesaba aktarılır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisine Ne Kadar Faiz Öderim?

İşcep ya da internetten yapılan başvurularda 40.000 TL ve 60 ay vade imkanıyla kredi başvurusunda bulunulabilir. 40.000 TL üstü ihtiyaçlar için, şubeye başvurmak gerekmektedir.

İş bankası ihtiyaç kredisi başvurusunu yapan 35 yaşındaki bir kişinin 52,50 TL tahsis ücreti ve 166,65 TL hayat Sigorta ücreti kesilerek, 10.000 TL ve 12 ay üzerinden 983,15 TL ve toplam ödeyeceği meblağ 11.797,80 TL olacaktır. Aylık faiz oranı 2,20’dir.

Aynı kişinin 10.000 TL’yi 60 ay üzerinden almak isterse aylık ödeyeceği miktar 333,93TL ve toplam geri ödeyeceği toplam miktar ise 20.035,80 TL olacaktır.

İş bankası ihtiyaç kredileri başvuruları yapılırken, özel günlerde olan kredi kampanyalarından da yararlanılabilir. Bayram kredileri, kış kredileri, yaza merhaba, anneler günü, ya da öğretmenler günü gibi özel anlarda uygulanan faiz oranları ve vadeler daha uygun tutulmaktadır.

Ayrıca banka müşterisinin kredi notu yani, daha önceki kredileri zamanında ödeme durumuna bakılarak, uygun kriterlere var ise kişiye özel faiz uygulanır. Bu da hem müşteriyi memnun eder hem de İş bankasının güvenirliliğini artırır.

 

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap