Altın

281.4670

% -0.001

Dolar

5.8991

% 0.738

Euro

6.5671

% 0.583

Sterlin

7.7170

% -0.158

Frang

6.0008

% 0.953

Yen

5.3766

% 0.861

Dinar

19.3290

% 0.720

Riyal

1.5728

% 0.735

İş Bankası Altın Hesabı Özellikleri 2020

İş Bankası Altın Hesabı Açma 2020 Altın, değeri hiçbir zaman eskimeyecek bir madendir. Takı amaçlı, yatırım ve birikim amaçlı olarak kullanılmaktadır. Özellikle Euro Dolar gibi para birimlerinin yatırım oranı ülkemizde yüzde birlik kesimi oluştururken altın ile yatırım yapılması yüzde 30 oranını oluşturmaktadır. Bu da demek oluyor ki ülkemizdeki hemen hemen her 3 kişiden biri az…


İş Bankası Altın Hesabı Özellikleri 2020

İş Bankası Altın Hesabı Açma 2020

Altın, değeri hiçbir zaman eskimeyecek bir madendir. Takı amaçlı, yatırım ve birikim amaçlı olarak kullanılmaktadır. Özellikle Euro Dolar gibi para birimlerinin yatırım oranı ülkemizde yüzde birlik kesimi oluştururken altın ile yatırım yapılması yüzde 30 oranını oluşturmaktadır. Bu da demek oluyor ki ülkemizdeki hemen hemen her 3 kişiden biri az da olsa bir altın yatırımı gerçekleştirmektedir. Bu yatırımın özellikleri babaannelerimiz, ananelerimizin yöntemi olan eskiden bankanın bulunmadığı ya da az olduğu zamanlardan kalma bir alışkanlık olan “yastık altı” yöntemidir. Yastık altı altın birikimini yönteminin muhafazası oldukça zordur. Hırsız girmesi, kişinin sürekli elinin altında bulunduğu için bozdurmak istemesi vb. durumlarda ne yazık ki olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu nedenle de artık gelişen teknolojik imkânlar yastık altı birikimleri tarihe karıştırmaktadır. Hemen hemen her bankanın altın brikim hesabı ile altınlar daha güvenli ve korunaklı yerlerde saklanmakta aynı zamanda da kolay bir şekilde avantajlar elde edilmesine olanak sağlanmaktadır. Altın hesabı ile birlikte birikimin önemi artmış ve Türk toplumu olarak milli brikim aracımızı biraz da tekniksel boyuta taşımış oluyoruz.

İş bankası özel bir banka olması nedeni ile altın hesabında da bankanın özel inisiyatiflerinden faydalanarak çeşit ve avantaj sunmaya devam etmektedir. Bu yazımızda İş Bankası Altın hesabı özellikleri 2020 konusuna ait avantajlar ve özellikleri bulabileceksiniz. Altın hesabı açmak isteyen ve bunun için banka avantajlarını araştıran kişilerin yazımızdan faydalanarak, birikimlerini doğru adımlarda yönlendirmesini isteriz.

İş Bankası Vadeli Altın Hesabı Açma 2020

Bankaya fiziki şekilde altın verilebilir. Ancak çekim işlemlerinde altının fiziki olarak alınması mümkün değildir. Sadece bozum yapılarak altın çekim mümkün olmaktadır. Bu da banka yatırımları dışında yatırım yapmayı kısacası yastık altı yöntemine geri dönülmesini önlemeye yönelik alınmış bir hükümet politikası örneğidir. Bu işlem başta İş bankası olmak üzere bütün bankalarda bu şekilde işlemektedir. Banka altın hesabı açılırken prosedürlerinin iyi okunması ve kişinin bütün kurallara uyum sağlayacaksa altın hesabı açması önemlidir.

İş bankası vadeli altın hesabı açabilmek için minimum tutar 10 gram altındır. 10 gram altın üzerine vade belirleyerek 0.01 gram katları şekilde vadeye uygun olarak altın alabilme ve altın bozumu yapabilme hakkına sahip olursunuz. İş bankası altın hesabı vadeleri altı aylık ve bir yıllık olarak iki şekilde sunulmaktadır. Faiz oranının da bu vade farkına oranla yüksek tutulduğu hesabı internet şubesi ve mobil şube üzerinden sıklıkla takip edebilirsiniz.

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı Açma 2020

İş Bankası vadesiz altın hesabı küçük miktarlar ile birikimlerin yapıldığı ve faiz getirisinden yararlanılmayan hesaplar olarak bilinmektedir. 1 gram altının saflığı 995 ile 1000 arasında değişen değerlerde bulunma saf altın olarak görülmektedir. Bu da kuyumcudan alınan çeyrek, yarım, tam, reşat altın gibi madenin karışımından farklıdır. Alım ve satım işlemindeki saflık derecesine uygun olarak da fiyatta değişiklik görülmektedir.

İş Bankası Vadesiz altın hesabı, Türkiye Cumhuriyeti hükümet politikası gereğince banka anlaşmalarına bağlı tutularak komisyon ve vergi kesintisinden muaf tutulan bir hesaptır. Bu sayede siz kuyumcuya altın almak için gidersiniz ve kuyumcu kendi komisyonunu keser. Ancak İş Bankası vadesiz altın hesabında komisyon kesintisi olmaz. Devlet bu birikim üzerinden vergi kesintisi yapmaz. Kar oranınız daha yüksek tutulur.

 

İş Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır 2020

İş Bankası altın hesabı açabilmek için şube, İş Bankası İnternet Şubesi, İş Bankası İşCep mobil uygulaması ve İş Bankası telefon bankacılığından yararlanmak mümkündür.

İş bankası altın hesabı açma, altının evde birikim sağlanmasında çalınma ihtimalini de ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede kişiler birikim yapmaya karar verdikten sonra bahsi geçen kanallar aracılığı ile altın birikimlerini sağlayabilmektedir.

İş bankası özel bir bankadır ve Türkiye’ de oldukça fazla müşterisi bulunan her ilin ilçesinde mutlaka şubesi olan ve çok talep gören bir bankadır. Bu bankanın altın hesabı uygulaması da vadeli altın hesabı ve vadesiz altın hesabı şeklinde iki önemli aşamada müşteriye sunulmaktadır. İş bankası vadeli altın hesabı, tıpkı vadeli diğer hesaplar gibi faiz getirisi olan bir hesaptır.

Altın hesabı açabilmek için öncelikli şekilde İş Bankası vadesiz hesaba sahip olmak gerekmektedir. Vadesiz hesaba sahip olan kişiler direkt altın hesabı belirleyebilirler. Ancak İş bankasında bir hesabı bulunmayan ve hesap kartı olmayan kişilerin öncelikli olarak iş bankası hesabı açtırmaları gerekmektedir. Çünkü ilgili altın hesabı bu vadesiz hesaba bağlanacaktır. Altın alım ve altın bozum işlemleri, ilgili bankanın vadesiz hesabından transfer gerçekleştirilir.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap