Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class 'Kripto_Para_Bilgileri' does not have a method 'kripto_plugin_init' in /home/enuygun1/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class 'Doviz_Borsa_Bilgileri' does not have a method 'doviz_plugin_init' in /home/enuygun1/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir Nasıl Alınır | En Uygun Kredi Veren Bankalar
Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class 'simple_finance_calculator' does not have a method 'add_stylesheet' in /home/enuygun1/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Altın

534.7770

% 0.000

Dolar

8.4613

% 0.232

Euro

10.0279

% 0.869

Sterlin

11.0973

% 1.068

Frang

9.3590

% 0.996

Yen

8.1645

% 1.070

Dinar

27.5419

% 0.358

Riyal

2.2560

% 0.231

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir Nasıl Alınır

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir Nasıl Alınır? Günümüzde hemen hemen herkes kredi kullanmadan hiçbir şeyin sahibi olamıyor.  Kredi kullanmadan mal sahibi olmak oldukça uzak bir seçenek diyebiliriz. Son zamanlarda çıkartılan ipotekli ihtiyaç kredisi de ülkemizde  bankacılık sektöründe atılan en önemli adımlardan birisidir. Peki ipotekli ihtiyaç kredisi nedir ve nasıl çekilir. İpotekli İhtiyaç Kredisi Ne Anlama Gelir…


İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir Nasıl Alınır

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir Nasıl Alınır?

Günümüzde hemen hemen herkes kredi kullanmadan hiçbir şeyin sahibi olamıyor.  Kredi kullanmadan mal sahibi olmak oldukça uzak bir seçenek diyebiliriz. Son zamanlarda çıkartılan ipotekli ihtiyaç kredisi de ülkemizde  bankacılık sektöründe atılan en önemli adımlardan birisidir. Peki ipotekli ihtiyaç kredisi nedir ve nasıl çekilir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Ne Anlama Gelir ?

Pek çok banka ihtiyaç kredisi adı altın mevcut bulunan ekonomik durumumuzu gözden geçirerek bize belli sınırlar ve limitler tanıyarak ipotekli ihtiyaç kredisi verebilmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi kredi puanı düşük olan kredi kullanamayan ve kara listede olan bireylerin kullandığı bir çeşit kredi sistemidir. Bu sisteme göre bireyler çekecekleri kredi tutarınca malvarlığını bankaya ipotek ettirerek üzerine birinci öncelikle alıcı olarak kaydederler. Bu kayıt işleminden sonra banka izni olmaksızın ve borç ödenmeksizin ipotek ettirilen malvarlığı satılmaz kiralanamaz. Böylelikle krediyi ödeyememe gibi durumlarda banka kendini garanti altına almış olur.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Hangi Kredi Tiplerinde Kullanılabilir ?

İpotekli İhtiyaç kredileri, genellikle büyük kredilerde ve uzun vadelerde kullanılması gerekmektedir.Günümüzde en sık kullanılan ipotekli ihtiyaç kredileri aşağıdaki gibidir.

Taşıt Kredisi

Yüksek borç altına girerek ipotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, (otomobil kredileri de ihtiyaç kredisinden sayılabilir) ve yüksek aylık taksitler sizi korkutuyorsa mal varlığınızı ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz. Bu en çok kullanılan kredi tipidir.

Evi İpotek Ettirerek Kredi Almak

Diyelim ki aniden bir nakit ihtiyacınız doğdu. Bunun üzerine muhtemelen yapacağınız ilk şey tek malvarlığınız olan gayrimenkulünüzü yani evinizi satmaktır. Ancak acil paraya ihtiyaç duyarsanız, evi de hızlı satmanzı gerekir dolayısıyla bu ev değerini epey düşürmenize neden olur. Oysa ki evinizi satmak yerine bankaya iptek ettirirseniz evin gerçek değerinin yüzde 50’si kadar bankadan ipotekli kredi alabilirsiniz. Yani evinizi 200 bin TL değerinde ise bu durumda 100 bin TLye kadar kredi kulanabillirsininiz.

Konut Kredisinin Peşinatını Ödemek

Günümüzde bankalar maalesef sadece konut değerinin yüzde 75’ine kadar kredi verebilmektedir. Yüzde 25’lik kesim peşinat olarak bankaya ödenmektedir.  Ancak pahalı konut alımlarında maalesef ki pek çok tüketici peşinatı ödemekte zorlanmakta ve arabasına veya herhangi bir malvarlığını ipotek ettirerek kredi almak zorunda kalmaktadır. Ancak böyle bir şeye hiç gerek yok. Sadece üzerinize kayıtlı en az peşinat değerinde bir teminat varsa bunu ipotek ettirerek satmaya hiç gerek olmadan ipoteki ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bu da bankaların sunduğu kolaylıklar arasındadır.

İhtiyaç Kredisi Mi İpotekli İhtiyaç Kredisi Mi Almalıyım ?

Bu sorunun cevabı tamamen sizde gizlidir. Eğer ipotekli ihtiyaç kredisi alacaksanız bu durumda bir malvarlığınızı satmak zorunda olmanız veya ihtiyaç kredisi limitinizden daha fazla krediye ihtiyaç duyuyor olmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda ipotekli ihtiyaç kredisi çekilebilir. Ancak ihtiyaç duyduğunuz kredi 10-20 bin TL gibi ufak rakamlarsa kesinlikle ipotekli kredi çekmeyin çok gereksiz olacaktır.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap