Altın

281.2510

% -0.008

Dolar

5.9252

% 0.443

Euro

6.5963

% 0.444

Sterlin

7.7465

% 0.383

Frang

6.0295

% 0.479

Yen

5.3960

% 0.362

Dinar

19.4078

% 0.408

Riyal

1.5797

% 0.438

ING Bank İhtiyaç Kredisi

ING Bank ihtiyaç kredisi, şuan ülkemiz bankalarının sunduğu en kolay kullanılabilecek kredi ürünlerinden biri olarak tüketicilerin karşısına çıkmaktadır. Bunun nedeni ise ING Bank’ın tüketicilerin kredi notuna göre uygulamış olduğu ihtiyaç kredisi faiz oranlarıdır. Normal şartlarda birçok banka her tüketiciye aynı faiz oranı üzerinden ihtiyaç kredisi verir ancak ING Bank düşük kredi notu olan tüketicilere de…


ING Bank İhtiyaç Kredisi

ING Bank ihtiyaç kredisi, şuan ülkemiz bankalarının sunduğu en kolay kullanılabilecek kredi ürünlerinden biri olarak tüketicilerin karşısına çıkmaktadır. Bunun nedeni ise ING Bank’ın tüketicilerin kredi notuna göre uygulamış olduğu ihtiyaç kredisi faiz oranlarıdır.

Normal şartlarda birçok banka her tüketiciye aynı faiz oranı üzerinden ihtiyaç kredisi verir ancak ING Bank düşük kredi notu olan tüketicilere de kredi vermek için kredi notuna göre ihtiyaç kredisi faiz oranı uygular. Kısacası, kredi notunuz düşükse ING Bank’tan biraz yüksek faizle, kredi notunuz yüksekse daha düşük faiz oranlarından yararlanarak kredi almanız mümkün olur. Her ne kadar düşük kredi notu olan tüketiciler biraz daha yüksek faiz oranlarından yararlanıyor olsalar da ING Bank’ın ihtiyaç kredisi konusunda en uygun faiz oranları sunan bankalardan biri olduğunu söyleyebilmek mümkün.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları, tüketici kredi notuna göre değişim gösterir ancak her zaman için sabit bir faiz oranının olduğu görülür. Şuan için standart ve güncel ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı %2,19’dur ancak bu oran ihtiyaç kredisi türüne göre değişim gösterir. Bunun yanı sıra maaş müşterilerine ING Bank bu konuda daha avantajlı imkanlar sağlar. İşte ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları tablosu:

ING Bank ihtiyaç kredisi %2,19 ve %2,41’lik faiz oranı, kredi notu 1850’nin üstünde olan tüketiciler için geçerlidir. Kredi notunuzun düşük olması durumunda daha yüksek faiz oranları üzerinden ihtiyaç kredisi kullanabilmeniz mümkün olur.

%2,19’luk faiz oranı sunan ING Bank, diğer birçok bankaya göre oldukça uygun bir faiz oranıyla müşterilerinin karşısına çıkar. Diğer bankaların faiz oranlarının genel olarak %2,50 seviyelerinde olduğu görülür. Ayrıca ING Bank ihtiyaç kredisi kullanırken vade sayısının olabildiğince düşük tutmanız, kredinizin geri ödeme tutarının daha düşük olmasına vesile olur.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

ING Bank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi yaparak krediyi kullanmanız daha doğru olacaktır. Özellikle vade sayısına göre yaptığınız hesaplamalar, oldukça yüklü bir geri ödeme tutarından tasarruf etmenize olanak sağlar. Örnekle açıklayacak olursak;

  • %2,19’luk faiz oranıyla 10.000 TL tutarında 36 ay vadeli ING Bank ihtiyaç kredisinin toplam geri ödeme tutarı 15.732 TL olur. Bu krediyi daha düşük vade sayısı ile kullanmanız durumunda geri ödenecek tutar ciddi oranda düşer. Ayrıca aylık ödemesi 437 TL’dir.
  • %2,19’luk faiz oranına sahip 10.000 TL’lik 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi, toplamda 11.892 TL olarak geri ödenir. İhtiyaç kredisini 12 ay vadeli kullanırsanız 3.840 TL gibi bir geri ödeme tutarından tasarruf etmiş olursunuz. 12 ay vadeli kredinin geri ödeme tutarı ise 991 TL olarak karşınıza çıkar.

Bu nedenle ING Bank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi yapmanızın ardından kredi kullanmak için şubeye gitmeniz önerilir. Aksi takdirde çok daha büyük meblağlar ödeyerek, gereksiz yere faiz ödemesi yapmış olursunuz.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

ING Bank ihtiyaç kredisi konusunda internet, SMS, telefon ve şube gibi birçok kanal üzerinden müşterilerine başvuru sağlar. İnternet kanalı bu konuda sıkça kullanılırken, SMS ile başvuru da fazlasıyla tercih edilen bir yöntemdir.

ING Bank İhtiyaç Kredisi İnternet Başvurusu

ING Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak adına ING Bank’ın kendi web sitesini kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi kısmından vade sayısı ve tutar belirleyerek direkt olarak başvuru ekranına yönlendirilirsiniz. “Hemen Başvur” butonuna tıklamanızın ardından sizden birtakım bilgiler istenir.

T.C. Kimlik No, cep telefonu numaranız, gün-ay-yıl şeklinde doğum tarihiniz ve alt kısımda yer alan doğrulama kodu gibi bilgiler doğru bir şekilde girmenizin ardından başvurunuza dair cevap telefon numaranıza SMS ile bildirilir. Gelen SMS’de kredinizin onayladığı söyleniyorsa bir sonraki ekrana yönlendirilirsiniz.

Bu ekranda gelir bilgileriniz, ikametgah adresiniz, kimlik bilgileriniz vb. özel bilgiler sizden talep edilir. Bu tür bilgilerin de doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekir. Ardından belirttiğiniz tutarda kredi veya bu tutarın biraz altında bir kredi tutarının sizin için uygun görüldüğü belirtilir. Şube vasıtasıyla bu krediyi kullanabilirsiniz.

ING Bank Maaş Müşterilerine Özel İhtiyaç Kredisi

ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları normal şartlarda %2,19’dur ancak bu oran maaş müşterilerine özel olarak daha da alt seviyelere düşebilir. Genel olarak %1,90 veya %2 gibi seviyelere düştüğü görülürken, maaş müşterisi değilseniz, ING Bank şubeleri üzerinden direkt olarak bu konu hakkında başvuru yapabilirsiniz. Maaş müşterileri sadece ihtiyaç kredisi veya diğer kredilerde düşük faiz oranlarından yararlanmazlar. Ayrıca birçok bankacılık işlemi de uygun masraflarda veya ücretsiz olarak sunulur.

ING Bank Kredi Çekme Şartları

ING Bank, ihtiyaç kredisi tahsis ettiği müşterilerine kredi vermeden önce birtakım şartlar sunar. Bu şartları karşılıyor olmanız durumunda ING Bank’ın birçok kredi veya kredi kartı gibi ürününde yararlanabilirsiniz. ING Bank’ın ihtiyaç kredisi konusunda talep etmiş olduğu ilk şart, kredi puanınızın 1300 olmasıdır. Bunun yanı daha önce kredi ödemelerinizde veya kredi kartı ödemelerinizde de herhangi bir aksaklık olmaması önemlidir.

Mümkünse bir işte çalışıyor olmanız veya herhangi bir gelir göstermeniz, aranan bir başka şarttır. Bazı durumlarda da ipotek göstermeniz de yeterli olur. Bu tür kredi sicili detaylarını karşılıyor olmanız durumunda anında ING Bank ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz.

 

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap