Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

ICBC Bank Hesap Kapatma ve Silme

ICBC BANK Banka Hesabı Kapatma ve Silme ICBC Bankası ülkemizde çok fazla bulunan bir banka değildir. Daha çok yurt dışı kaynaklı bir bankadır. Genellikle yurt dışına çıkan ya da bu banka ile yurt dışı kanallı işlerde yararlananlar hesap açmaktadır. Hesap ile ilgili işlemler bitince de hesabın kapatılması kişide finansal olarak kalabalıklığı ortadan kaldıracaktır. ICBC Bankası hesap…


ICBC Bank Hesap Kapatma ve Silme

ICBC BANK Banka Hesabı Kapatma ve Silme

ICBC Bankası ülkemizde çok fazla bulunan bir banka değildir. Daha çok yurt dışı kaynaklı bir bankadır. Genellikle yurt dışına çıkan ya da bu banka ile yurt dışı kanallı işlerde yararlananlar hesap açmaktadır. Hesap ile ilgili işlemler bitince de hesabın kapatılması kişide finansal olarak kalabalıklığı ortadan kaldıracaktır. ICBC Bankası hesap kapatma konusunda hazırlamış olduğumuz yazıdan yararlanarak nasıl hesap kapatılması gerektiği ile ilgili olarak sizler de bilgi sahibi olabilirsiniz farklı yol ve adımları kullanarak hesap kapatmaya yönelik size uygun yöntemi belirlemeniz mümkün olacaktır. ICBC Bankası ile ilgili sizler de hesap kapama işlemlerinden her zaman yararlanabilirsiniz.

ICBC Bankası Şube Yolu İle Hesap Kapatma

ICBC Bankası Şube Yolu İle Hesap Kapatma işlemlerinizin yapılması gereken ilk adım hesabınızı açtırmış olduğunuz banka şubesine yönelmektir. ICBC Bankası bilindiği üzere yurt dışı menşeili bir bankadır. Ülkemizde ne yazık ki her ilde bulunmamaktadır. Bu nedenle de ülke genelinde sınırlı hizmet vermektedir. Genellikle hesap kapatma işlemleri nedenleri incelendiği zaman yurt dışında kullanılabilmek amacı ile açılmış olduğu ve iş bitince de kapatılmak istendiği yönündedir. ICBC Bank hesap kapatma işlemleri için şubeye başvurduğunuz zaman yapılması gereken ilk adım olarak sizlerden kimlik ve kart bilgileriniz istenmektedir. Hesap numaranızı ve kimliğinizi ilettiğinizde hesap üzerinde kısa bir inceleme yapılır. Borç bilgisi düzenlenir, para çekme işlemi gerçekleştirilir ve hesap kapatmaya yönelik ICBC Bankası dilekçe örneği sizlere verilir. Bu dilekçeyi doldurup onaylamanız halinde kolay bir şekilde şubede hesabınızı kapatabilirsiniz.

 

ICBC Bankası Çağrı Merkezi Yolu ile Hesap Kapatma

ICBC Bankası Çağrı Merkezi Yolu ile Hesap Kapatma işlemleri için öncelikli olarak 444 00 50 numarasından ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Bu numara Türkiye içi ulaşımdır. Türkiye dışı ICBC Bankası müşteri hizmetlerine ulaşım sağlamak istiyorsanız başına 0090 getirerek 444 0 50 numarası ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sesli yanıt sistemi üzerinden hesap kapatma dediğiniz zaman bu işlemler için direkt olarak müşteri temsilcisine yönlendirilirsiniz. ICBC Bankasının İngilizce ve Türkçe dil desteği seçenekleri bulunmaktadır.  Türkçe dil desteğini kullanarak Türkiye müşteri hizmetlerine bağlanmak mümkündür. Bu sayede direkt olarak anında hesap kapatma işlemleri için bu bankanın müşteri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Her yerde şubesinin olmaması nedeni ile telefon bankacılığı da hesap kapatmak işlemleri için ideal bir uygulama haline gelmiştir.

ICBC Bankası İnternet Şubesi Yolu ile Hesap Kapatma

ICBC bankası internet şubesi kullanıyor iseniz bu bankacılık işlemlerini internet yolu ile de gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığına girebilmek için müşteri numarası ve internet bankacılığı şifresi ile siteme giriş yapabilmeniz mümkündür. Bu sayede anında finansal işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ekstra fazladan bir ICBC hesabınız bulunuyor ise ya da bir tane ICBC vadeli ya da vadesiz hesaba sahipseniz hesabınızdaki alacak veya borç durumunu gözden geçirerek banka hesabınızı kapatabilirsiniz. Bunun için bir yere müracaat etmenize de gerek yoktur. İnternet bankacılığının en güzel yolu kendinizin finansal işlemlerinizi yönetebiliyor olmanızdır.

ICBC Bankası Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma ve Sime

ICBC Bankası mobil uygulaması bulunmaktadır. Android ya da IOS üzerinden bu uygulama indirilerek bankacılık işlemleri mobil üzerinden kullanılabilmektedir.  Hesap işlemleri tıpkı internet bankacılığındaki gibi yönetilebilir. Buna hesap kapatma durumu da dahildir. Kimseye bir belge imzalamadan kalıcı olarak mobil şubesi üzerinden giriş yapıp ICBC hesabınızı kapatmanız mümkündür. Bunun için mobil bankacılığın ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Ayarlar – hesap ayarları – hesap kapatma adımları tek tek tıklanarak ilgili hesabın kapatılması sağlanır. Bu hesabı kapatabilmek için hesaptaki bakiyenin 0 ı gösteriyor olması gerekmektedir. Dilerseniz EFT ya da havale işlemleri ile hesabınızdaki bakiyeyi önce 0 yapıp arından da hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesap kapatma işlemlerinde en çok tercihe dilen uygulama internet bankacılığı ve mobil bankacılıktır. Bu iki uygulama için sizler de ICBC Bank hesap kapatmadaki sık kullanılan hesap kapatma işlemlerinden yararlanabilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap