Altın

281.3490

% 0.000

Dolar

5.8991

% 0.738

Euro

6.5671

% 0.583

Sterlin

7.7170

% -0.158

Frang

6.0008

% 0.953

Yen

5.3766

% 0.861

Dinar

19.3290

% 0.720

Riyal

1.5728

% 0.735

HSBC İhtiyaç Kredisi

HSBC Bank Türkiye’nin önde gelen uluslararası bankalarının başında yer almaktadır. 1990 yılından itibaren Türkiye’de hizmet sunmaya başlamıştır. Bilinirlik araştırmaları dikkate alındığında Türkiye’de akla gelen bankalar arasında ön sıralarda yer alır. HSBC Türkiye hem kurumsal, hem bireysel bankacılık alanında kaliteli hizmet sunmaktadır. Bu hizmetleri sunarken şube, telefon bankacılığı, ATM bankacılığı ve dijital bankacılık gibi kanallardan faydalanmaktadır….


HSBC İhtiyaç Kredisi

HSBC Bank Türkiye’nin önde gelen uluslararası bankalarının başında yer almaktadır. 1990 yılından itibaren Türkiye’de hizmet sunmaya başlamıştır. Bilinirlik araştırmaları dikkate alındığında Türkiye’de akla gelen bankalar arasında ön sıralarda yer alır.

HSBC Türkiye hem kurumsal, hem bireysel bankacılık alanında kaliteli hizmet sunmaktadır. Bu hizmetleri sunarken şube, telefon bankacılığı, ATM bankacılığı ve dijital bankacılık gibi kanallardan faydalanmaktadır. Müşterileri açısından da bu kadar geniş seçeneklerin bulunması kolaylık sağlamaktadır.

HSBC’nin merkezi Londra olmak üzere Dünya’da 66 bölgede hizmet vermektedir. HSBC Türkiye müşterilerine sunduğu ihtiyaç, Mortgage ve taşıt kredileri ile de bankalar arasında önemli yer edinmiştir. Özellikle HSBC ihtiyaç kredisi ile son zamanlarda en çok kredi kullanılan bankalar arasında yer almaktadır.

HSBC Bank’ta son açıklanan rakamlar ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşteriler için büyük ilgi görmüştür. HSBC ihtiyaç kredisi kampanyasında faiz oranları %2,60’a kadar düşürülmüştür. Bu faiz oranı ile birçok banka geride bırakılmıştır. Müşteriler bu faiz oranı sayesinde HSBC bankasını tercih etmektedirler.

HCBS İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kredi başvurusu için öncelikle başvuru formun doldurulması gereklidir. Başvuru sırasında bu formun yanınızda bulundurulması şarttır. Başvuru formunda kişisel bilgilerin yanı sıra, aileye ait bilgiler, mal varlığı bilgisi, gelir bilgisi gibi birçok bilgi yer almaktadır.

HSBC İhtiyaç kredisi için gerekli olan diğer belgeler kimlik belgesi yok ise pasaport ya da sürücü belgesidir. Bunun yanında gelir belgesi de yine zorunlu olarak bulundurulması gereken belgeler arasındadır. Gelir belgesinde çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, firmanın imza sirküleri ve serbest meslek sahipleri için vergi levhası gösterilmesi gerekir.

İşletme sahibi bir kişi başvuruda bulunuyor ise ticaret sicil gazetesi belge olarak sunulmaktadır. Başvuru formunda kişinin belirmiş olduğu ikamet adresine ait son dönem elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturasının aslının da bankaya sunulması gerekir. Ayrıca son aya ait SSK bildirgesi de verilmesi gereken diğer bir belgedir.

İhtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen müşterilerin kampanya koşullarını iyi değerlendirmesi önemlidir. Müşteriler kendi bütçelerine uygun olmayan kredileri çekmemeli sonucunda mağdur olmamalıdır.

HSBC ihtiyaç kredisi kampanya koşullarına göre kredi tahsis ücreti kredi tutarı üzerinden %0,5 + BSMV’dir. İhtiyaç kredisi kullanmak istene kişilerin hayat sigortası yaptırması zorunludur.

Kredili hayat sigortası alan kişilerin hayat sigortası hizmetini HSBC ve Allianz Sigorta işbirliği içinde yürütür. Bu hizmeti HSBC’den de alabileceğiniz gibi bazı durumlarda Allianz Sigortadan da alma durumu olabilir.

HSBC bankın kampanyayı durdurma ya da kampanya da değişiklik yapma hakkı saklıdır. Bu kampanyanın sürekli olarak geçerli olma durumu yoktur. Belirli bir süre aralığında verilecektir.

HSBC İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Müşterilerin HSBC ihtiyaç kredisine başvuru için kullanacağı birçok kanal bulunur. Eskiden beri en çok kullanılan kanal şubelerdir. Ancak şubeye gitmek istemeyen daha hızlı başvuruda bulunmak isteyenler için telefon bankacılığı kullanılabilir. Bunun dışında dijital bankacılık da en pratik başvuru çözümlerindendir.

Dijital bankacılık kanalı ile müşteriler, TC kimlik ve telefon numaralarını web site üzerinden girerek başvuruya başlayabilirler. Sonrasında güvenlik kodu girilerek devam sekmesine basılır. Ardından SMS doğrulaması ile başvuruya devam edilir. Başvuru sonucu çok kısa süre içinde müşteriye iletilmektedir.

HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu için diğer bir yöntem de mobil bankacılık yöntemidir. Bu yöntem ile 4477’ye “AVANTAJ” yazarak başvuru yapılmış olur. Bu mesajdan sonra bankadan temsilciler size ulaşır, gerekli değerlendirme sonucunda talebiniz olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılır.

Telefon bankacılığından faydalanmak için ise hem kredi için hem de diğer işlemleriniz için bankanızdan şifre talep etmeniz gerekir. 0850 211 0 111 aranarak ihtiyaç kredisi talebinizi müşteri temsilcisine iletebilirsiniz. Bu kanal aracılığı ile de telefon görüşmeniz sırasında başvurunuz alınır. Değerlendirme yapıldıktan sonra tarafınıza olumlu ya da olumsuz olarak dönüş yapılmaktadır.

Müşteriler için kampanya koşulları uygun ise ve gelir düzeylerinin de çekecekleri krediye uygun olduğunu düşünüyorlarsa başvuru yapmalarında bir sakınca yoktur. Banka değerlendirme sonucu tabi ki kredi başvurusunu onaylamayabilir.

HSBC İhtiyaç Kredisine Ne Kadar Faiz Öderim?

HSBC aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullandığınızda aylık %2,60 oranında bir faiz oranıyla karşılaşırsınız. Diyelim ki HSBC aracılığıyla toplamda 10.000 TL kredi çektiniz ve 24 ay vadeli olarak geri ödeme planı oluşturdunuz. Aylık ödemeleriniz; 598,13 TL olacaktır. Toplamda geri ödeyeceğiniz net tutar ise; 14.355,20 TL olacaktır.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap