Altın

282.8600

% -0.002

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

HSBC ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

ATM, teknoloji bu kadar gelişmeden önce sadece para ödeme ve ekstre basma gibi hizmetler sunabiliyordu. Bugün ise, ATM’ler her yerde yaygınca bulunabilen ve birçok işlemi gerçekleştirebileceğimiz dağıtım kanalları haline gelmiştir. İlginç bir şekilde ATM’lerde Osmanlı Ermenisi Luther George Simciyan tarafından keşfedilen ATM’lerin bugünkü halini alabilmesi uzun zaman almıştır. İlk keşfedilmesinin ardından tam anlamıyla ATM sayılabilecek…


HSBC ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

ATM, teknoloji bu kadar gelişmeden önce sadece para ödeme ve ekstre basma gibi hizmetler sunabiliyordu. Bugün ise, ATM’ler her yerde yaygınca bulunabilen ve birçok işlemi gerçekleştirebileceğimiz dağıtım kanalları haline gelmiştir.

İlginç bir şekilde ATM’lerde Osmanlı Ermenisi Luther George Simciyan tarafından keşfedilen ATM’lerin bugünkü halini alabilmesi uzun zaman almıştır. İlk keşfedilmesinin ardından tam anlamıyla ATM sayılabilecek cihazı De La Rue, 27 Haziran 1967’de üretmiştir. Ve ilk kez Londra’nın Enfield kasabasında Barclays Bank için hizmet vermeye başlamıştır.

Genel olarak manyetiği olan plastik kartlar kullanılarak çalışan ATM’lerde, kartınızı bankamatiğe yerleştirmenizden sonra kart şifrenizi girerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eskiden sadece kartlarınızla işlem yapabiliyorken bugün gelişen teknolojiyle kartsız işlem yapabilme seçenekleri de mevcuttur.

HSBC, İngiltere’nin Londra eyaletinde kurulan dünyanın 3. En büyük bankası ünvanını almıştır. HSBC iki büyük bankanın birleşmesiyle meydana gelmiştir. Bu iki banka Hong Kong ve Şangay’lı iki büyük bankadır. Açılımı Hong Kong and Shangai Banking Corporation’dur. 1865 yılında yeni yeni kurulan HSBC bugün 7 kıtada 80 ülkede hizmet vermektedir.

Toplam malvarlığı ile 2012 yılında dünyanın en büyük bankası seçilen HSBC, aynı zamanda dünyanın en büyük 6. Şirketi seçilerek başarısına başarı katmaya devam etmiştir.

HSBC ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

Banka ATM’lerinden birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz günümüz teknolojisinde, bankaların hem kendilerini hem de müşterilerini koruma amacıyla günlük para çekme işlemlerine limit getirmiştir. Yani günlük belli miktarın üstünde para çekilememektedir. Bu limit her sene bankalar tarafından belirlenmektedir. 2018 yılında 3000 TL olan günlük para çekme limiti yeni gelen düzenleme ile 4000 TL olmuştur.

Ayrıca eğer ATM’lerden çekmek istediğiniz rakamı yükseltmek isterseniz size en yakın banka şubesine giderek müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Aynı şekilde telefonla müşteri hizmetlerine temsilcisini arayarak da bu işleminiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

ATM’lerden yapabileceğiniz başlıca işlemler şunlardır, para çekme, para yatırma, kredi kartı ödemeleri, fatura ödemeleri, SGK ödemeleri, sınav ödemeleri, havale, EFT gibi işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap