Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

HSBC Altın Hesabı Özellikleri 2020

HSBC Altın Hesabı Açmak 2020 Yastık altında veya evinizin bir köşesinde biriktirdiğiniz altınlarla geleceğinize yatırım yaptığınızı düşünebilirsiniz. Ne yazık ki öyle yapılan altın birikimleriniz bize ve ülkemize hiçbir katkı sağlamamaktadır. HSBC bankası bu nedenle altın cinsi için cazip faiz oranları ve çeşitli avantajlar sunmaktadır. Seçeceğiniz altın hesapları hizmetleri ile birikiminize katkı sağlayabilirsiniz. HSBC Bankası müşterisi…


HSBC Altın Hesabı Özellikleri 2020

HSBC Altın Hesabı Açmak 2020

Yastık altında veya evinizin bir köşesinde biriktirdiğiniz altınlarla geleceğinize yatırım yaptığınızı düşünebilirsiniz. Ne yazık ki öyle yapılan altın birikimleriniz bize ve ülkemize hiçbir katkı sağlamamaktadır. HSBC bankası bu nedenle altın cinsi için cazip faiz oranları ve çeşitli avantajlar sunmaktadır. Seçeceğiniz altın hesapları hizmetleri ile birikiminize katkı sağlayabilirsiniz. HSBC Bankası müşterisi iseniz şubelere giderek veya internet bankacılığı üzerinden hızlıca hesap açabilirsiniz. Başka bir bankanın müşterisi iseniz sadece HSBC şubeleri aracılığı ile hesap açabilirsiniz. Bu yazımızda vadeli veya vadesiz hesaplarınızı nasıl açacağınız ve HSBC altın hesaplarınız konusunda kolayca bilgi edinebilirsiniz.

 

HSBC Vadeli Altın Hesabı 2020

 

Altın birikimlerinizi HSBC vadeli altın hesapta biriktirerek altınlarınıza daha fazla değer katabilirsiniz. HSBC Bankası’nda 1 aylık, 3 aylık ve 6 aylık vade seçenekleri ile birikiminize değer katabilirsiniz. Her ay belirlediğiniz altın miktarı üzerine yüzde 50 faiz oranı uygulamaktadır. HSBC vadeli hesabınızda birikiminizi en fazla 12 aya kadar tutabilirsiniz. 6 aydan sonra birikiminize faiz işlenmemektedir. En az 10 gram altından başlayarak vadeli altın hesabı açabilirsiniz. İstediğiniz zaman HSBC vadesiz altın hesabınızı vadeli hesabınıza çevirebilirsiniz. HSBC İnternet Bankacılığı kullanıyorsanız internet üzerinden kısa bir sürede hesap açabilirsiniz. İnternetten HSBC müşteri numaranızla ve şifrenizle bireysel giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol üst tarafta bulunan ‘Döviz Hesapları Açma’ menüsünü seçmelisiniz. Vade sürenizi ve kişisel bilgilerinizi oluşturarak hesabınızı açabilirsiniz. HSBC müşterisi olup internet bankacılığı kullanmıyorsanız müşteri numaranızla hesap oluşturabilirsiniz. İnternet bankacılığı hesabı oluşturduktan sonra yukarıdaki bahsettiğimiz adımları uygulayabilirsiniz. Belirlediğiniz vade süresine bağlı kalmalısınız. Vade süresi dolmadan paranızı çekerseniz verilen faiz kazançlarınızı alamazsınız. HSBC Bankasından bir daha vadeli altın hesabı oluşturamazsınız. Vade dolmadan paranızı çekmek istiyorsanız ‘HSBC Birikim Hesabı’ açmalısınız. HSBC Birikim hesabını sadece HSBC şubelerinden açabilirsiniz. Altın birikiminiz 100.000 TL’ ye kadar devlet güvencesi altına alınmaktadır. Vade sonunda alacağınız altın birikiminizin vade üzerine yüzde 15 mevduat vergi kesintisi uygulanmaktadır.

 

HSBC Vadesiz Altın Hesabı 2020

 

Faizsiz birikim yapmak ya da altın alım satımı yapmak istiyorsanız HSBC vadesiz altın hesabını tercih edebilirsiniz. Euro veya Dolar alım – satım işlemi yapar gibi banka üzerinden zahmetsizce altın alım – satımı yapabilirsiniz. HSBC Banka kartınızla TL, Dolar, Euro cinsinden altın alıp satabilirsiniz. Kuyumculardan daha düşük al sat komisyonları ile işleminizi daha karlı yapabilirsiniz. Fikrinizi değiştirirseniz vadesiz hesabınızı anında vadeli hesaba çevirebilirsiniz. Vadeli hesabınıza çevirdikten sonra hesabınız üzerinden altın alıp satamazsınız. Çevirme işlemini gerçekleştirirken hiçbir ücret ödemezsiniz. Bu işlemleri tanımladığınız HSBC ATM’lerinde ve HSBC mobil uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz. HSBC mobil uygulamasının ara yüzünde kazancınızı ve güncel altın fiyatlarını kolaylıkla görebilirsiniz. Başka bankalarda bulundurduğunuz altın hesaplarınızı HSBC mobil uygulamasına tanımlatabilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca başka altın hesaplarınıza havale yapabilirsiniz. Ayrıca HSBC banka kartınızla QNQ Finansbank ATM’lerinden aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. HSBC Bankası vadesiz hesap açmak için en az 100 TL ödemelisiniz. Gram cinsinden hesap açmak isterseniz 100 gram ve katları şeklinde altın yatırmalısınız. HSBC bankasının bireysel müşterisi iseniz vadeli hesap açarken deneyeceğiniz yolları tercih edebilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz şubelere giderek vadesiz altın hesap başvurusunda bulunmalısınız. Vadesiz altın hesabı oluşturmak için bazı belgeleri yanınıza alarak şubelere gitmelisiniz. Kimlik belgeniz, ikametgâh belgeniz ve abonelik gerektiren bir hizmete karşılık faturayı yanınızda bulundurmalısınız. Türkiye ‘ de yaşayan yabancı uyruklu HSBC müşterileri yanlarında pasaport veya ikametgâh tezkeresi getirmelilerdir. HSBC mobil uygulamasından ve www.hsbc.com adresinden size en yakın HSBC şubesini bulabilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap