Altın

284.0760

% 0.009

Dolar

5.9291

% 0.297

Euro

6.5714

% 0.014

Sterlin

7.6979

% 0.101

Frang

6.0305

% 0.195

Yen

5.4071

% 0.258

Dinar

19.4169

% 0.292

Riyal

1.5805

% 0.298

Halkbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi nakit ihtiyacını gidermekte fayda sağlayan bir kredi türüdür. Tüketici kredisi olarak da bilinmektedir. Kredi veren bankaya göre değişen ancak en fazla 60 aya kadar vade seçeneği bulunan ihtiyaç kredisi günümüzde tüm bankalar tarafından verilmektedir. Halkbank ihtiyaç kredisi kredi ihtiyacı olanlara yardımcı olmaktadır. Halkbank ihtiyaç kredisinin alt dalları bulunmaktadır. Bunlar: Evlilik kredisi, eğitim kredisi…


Halkbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi nakit ihtiyacını gidermekte fayda sağlayan bir kredi türüdür. Tüketici kredisi olarak da bilinmektedir. Kredi veren bankaya göre değişen ancak en fazla 60 aya kadar vade seçeneği bulunan ihtiyaç kredisi günümüzde tüm bankalar tarafından verilmektedir. Halkbank ihtiyaç kredisi kredi ihtiyacı olanlara yardımcı olmaktadır.

Halkbank ihtiyaç kredisinin alt dalları bulunmaktadır. Bunlar: Evlilik kredisi, eğitim kredisi ve tatil kredisi olarak öne çıkmaktadır. İhtiyaç kredisi birçok alanda insanların işini kolaylaştırmaktadır. Dönem dönem kampanya düzenlenen ihtiyaç kredilerinde düşük faiz oranları ile kredi çekmek mümkündür.

Bankalar bu kadar yaygın olmadan önce nakit ihtiyaçlar insanların birbirlerinden aldığı borçlar karşılığında giderilmekte idi. Bankaların işlevlerini arttırması ve farklı alanlarda farklı faiz oranları ile kredi imkanı sunması nakit ihtiyaçlarında borç arama derdini ortadan kaldırmaktadır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Bankaların internet sayfaları sayesinde kredi çekmeden önce kredi hakkında bilgi almak mümkündür. Bankalara ait internet sitelerinden bulunan hesaplama araçları ile çekilmek istenen kredi miktarı ve vade seçeneğine göre bankanın belirlediği faiz oranları doğrultusunda hesaplama yapmak mümkündür. Bu sayede kişi kendi bütçesini ayarlamakta ve zorlanmadan kredi çekme kararı verebilmektedir. Halkbank ihtiyaç kredisi kullanmak için şartlar:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Kredi ödemelerini ve kredi kartı kullanımını normal düzende yapmak
  • Geliri resmi belgeler ile belgelendirebilir olmak gerekmektedir.

Halkbank ihtiyaç kredisinde en fazla 60 aya kadar vade kullanmak mümkündür.

İlk başta gerekli evrakları temin etmek gerekmektedir. Halkbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler:

  • Nüfus cüzdanı
  • İkametgah belgesi veya adrese ait bir fatura
  • Gelir belgesi (gelir belgesi memurlar için maaş bordrosu, özel sektör çalışanı için maaş bordrosu ve imza sirküleri, emekliler için emekli aylık dökümü, şirket ortakları için güncel vergi levhası, bilanço ve gelir tablosu, çiftçiler için çiftçilik belgesi, kira geliri olanlar için tapu belgesi ve kira kontratı gerekmektedir)

Hazırlanan belgelerin ardından kredi başvuru adımları takip edilmelidir.

Halkbank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvururum?

İlk başta ihtiyaç kredisi tutarı belirlenmelidir. Sonrasında aylık ödenecek miktar üzerinden gelir gider dengesini düzenlemek gerekmektedir. Bu noktada bankaların hesaplama araçları kredi çekmek isteyenlere yardımcı olmaktadır. Bu aşamada uygun vade seçeneği belirlenmelidir. Sonraki aşama başvurudur.

Başvuru belgesinde istenen noktalar eksiksiz doldurulmalıdır. Banka tarafından talep edilen evraklar teslim edilmelidir. Halkbank ihtiyaç kredisi için Halkbank müşterilerine ait evraklarda değişiklik görülebilmektedir. Banka müşterilerinin kredi onayları daha çabuk yapılmaktadır. Evrakların teslim edilmesinin ardından kredi onayı için gerekli süre beklenmekte ve onayın ardından kredi tutarı kişinin banka hesabına geçmektedir.

Elden almak isteyenler için bankalar kredi miktarını elden ödemektedir. Sonrasında kredi çeken kişinin aylık taksitleri düzenli yatırması gerekmektedir. Nakit ihtiyaçlarına kısa yoldan çözüm olan Halkbank ihtiyaç kredisi için farklı başvuru yolları vardır. Bunlardan bir tanesi mobil bankacılıktır. Akıllı telefonlara, tabletlere ve bilgisayarlara yüklenen Halkbank mobil uygulaması birçok işlemin yanında kredi başvurusu içinde kolaylık sağlamaktadır.

Diğer bir yöntem SMS ile başvurudur. Telefon ile yapılan kredi başvurusu en kısa yollardan bir tanesidir. Son dönemlerde ATM’lerden kredi başvurusu da yapılmaktadır. Halkbank tüm şubelerine kredi başvurusu yapmak mümkündür.

Tüm bankalardan sorunsuz kredi kullanabilmek için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Kişinin kredi notu kredi kartı kullanma düzeni ve daha önce kullanmış olduğu krediyi ödeme düzenine göre belirlenmektedir. Kredi notu düşük veya riskli düzeyde olanların kredi kullanma imkanları vardır, ancak biraz zaman almaktadır. Banka kara listesinde olanların kredi kullanma imkanları belli bir süre bulunmamaktadır.

Halkbank İhtiyaç Kredisine Ne Kadar Faiz Öderim?

Halkbank aracılığıyla 10.000 TL ihtiyaç kredisini 36 ay vade seçeneğiyle kullandığınızda aylık taksit miktarınız; 430,59 TL olmaktadır. Halkbank; kredi tahsis ücreti almazken; yıllık kredi, maliyeti oranı ise; %35,9500 olarak gerçekleşir. Toplamda bankaya ödeyeceğiniz tutar ise; 15.501,24 TL olarak gerçekleşir.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap