Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Halkbank Altın Hesabı Özellikleri 2020

Halkbank Altın Hesabı Açma 2020   Son zamanlarda altının piyasadaki değeri artması ile altın birikimi yapmaya yönelebilirsiniz. Altın birikimi yapmak istiyorsanız mutlaka bankalarda altın hesabı açmalısınız. Böylelikle çalınma veya kaybolma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Güvende kolayca geleceğinize altın birikimi yapabilirsiniz. Halkbank altın hesabı açarken vadeli altın ve vadesiz altın hesabı olmak üzere iki tane hesap açabilirsiniz….


Halkbank Altın Hesabı Özellikleri 2020

Halkbank Altın Hesabı Açma 2020

 

Son zamanlarda altının piyasadaki değeri artması ile altın birikimi yapmaya yönelebilirsiniz. Altın birikimi yapmak istiyorsanız mutlaka bankalarda altın hesabı açmalısınız. Böylelikle çalınma veya kaybolma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Güvende kolayca geleceğinize altın birikimi yapabilirsiniz. Halkbank altın hesabı açarken vadeli altın ve vadesiz altın hesabı olmak üzere iki tane hesap açabilirsiniz. Bu altın hesapların yanında altın için başka hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Altın hesaplarının nasıl kullanacağınızı ve altın hesap hizmetleri ile ilgili detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Halkbank Vadeli Altın Hesabı 2020

 

Altın hesaplarınızdan sürekli altın alıp satmak istemiyorsanız Halkbank vadeli altın hesabı oluşturabilirsiniz. Böylelikle birikim yaparken üstüne konulan faiz oranları ile büyük ölçüde kazanabilirsiniz. Halkbank müşterisi iseniz vadeli altın hesabınızı internet bankacılığı ve telefon bankacılığı üzerinden açabilirsiniz. Halkbank müşterisi değilseniz size en yakın Halkbank şubesinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Vadeli altın hesabınızı açarken bazı durumlara uymalısınız. Vadeli altın hesabınızı minimum 10 gram altın ve katları olacak şekilde açabilirsiniz. Halkbank vadeli hesabınızı 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık olacak şekilde açabilirsiniz. Vadeli altın hesabınızı oluştururken belirlediğiniz vade süresine ve altın miktarına bağlı kalmalısınız. Belirlediğiniz süre dolmadan altınlarınızı alamazsınız. Vadeli altın hesabınızı yurtiçi ve Halkbank Kıbrıs şubelerinde açabilirsiniz. Ve en önemlisi vadeli altın hesabı açarken öncesinde Halkbank vadesiz altın hesabı açmalısınız. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra Halkbank vadesiz altın hesabınız içerisindeki bilgileri de ayrı bir form ile belirtmelisiniz. Halkbank vadesiz altın hesabınızı nasıl açacağınız hakkında detayları ‘Halkbank Vadesiz Altın Hesabı’ alt başlığında bulabilirsiniz. Vadeli altın hesabınızın faiz oranlarını 3 ayda 0.80, 6 ayda 0.85,12 ayda yine 0.85 şeklinde faiz oranları uygulanmaktadır. Günlük güncel faiz oranlarını resmi internet adresinden veya Halkbank çağrı merkezinden doğrulayabilirsiniz. Halkbank mobil uygulamasını vadeli altın hesabınızı tanımlatarak son kazancınız, birikim miktarınızı ve karınızı görebilirsiniz. Halkbank mobil uygulamasını Google Play Store’ dan ve Apple Store’ dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Mobil uygulamaya bireysel giriş yaptıktan sonra ‘Vadeli Altın Hesabım’ menüsünü seçmelisiniz. Hesabınız içerisinde sağ üst taraftan ‘Öne Çıkar’ ı seçmelisiniz. Mobil uygulamaya her girişinizde vadeli altın hesabınızla ilgili her bilgiyi ana sayfada bulabilirsiniz.

 

Halkbank Vadesiz Altın Hesabı 2020

 

Halkbank müşterisi olmasanız da Halkbank vadesiz altın hesabı oluşturabilirsiniz.  Vadesiz altın hesabınızla altın kurlarınızı takip edebilir, kolay altın alım satımı yapabilirsiniz. Eğer Halkbank şubesinden vadeli altın hesabı açmak istiyorsanız ilk önce Halkbank vadesiz altın hesabı açmalısınız. Şubelerden, mobil uygulamadan veya internet bankacılığından Halkbank vadesiz altın hesabı açabilirsiniz. Şubelere giderken yanınızda bazı belgeleri almalısınız. Gerekli belgeleri Halkbank resmi internet adresinden öğrenebilirsiniz. Mobil uygulamadan ya da internet bankacılığı üzerinden hesap açacaksanız bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz. İnternet üzerinden www.halkbank.com adresini ziyaret etmelisiniz. Halkbank müşterisi iseniz bireysel giriş bölümünden giriş yapmalısınız. Halkbank müşterisi değilseniz ‘Anında Şifre’ alarak siteye giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra sırasıyla ‘Ek Hesaplarım – Vadesiz Altın Hesabım’ menülerini seçmelisiniz. Verilen vadesiz altın hesabı formunu doldurarak altın hesabınızı hızlıca oluşturabilirsiniz. Halkbank mobil uygulama üzerinden aynı adımları izleyerek vadesiz altın hesabı açabilirsiniz. Halkbank vadesiz altın hesabı açarken de bazı kurallara uymalısınız. İlk kural altın miktarınızın 1 gramdan az olmamasına dikkat etmelisiniz. Altın hesabınızda fiziki altın alım satımı yapamazsınız. Vadesiz hesap içerisinde altın alım satımı yapabilirsiniz. Halkbank tarafından vadesiz altın birikiminizden gelir vergisi alınmaz. Bu avantajlarla geleceğinize güvenli bir şekilde yatırım yapabilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap