Altın

282.5140

% 0.002

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Garanti BBVA Altın Hesabı Özellikleri 2020

GARANTİ Bankası Altın Hesabı Özellikleri 2020 Altın denilince akla her zaman brikim gelir. Takı, şıklık ve zarafetin birbiri ile yarıştığı el işçiliği bulunan madenler ne yazık ki satış amaçlı ve birikim amaçlı kullanılmazlar. Çünkü bu durumlarda işçilik fiyatı düşmekte ve altın değerinin altında satılmaktadır. Yatırım amaçlı altın biriktiren kişiler bunu işçiliksiz bilezik alma, çeyrek ya…


Garanti BBVA Altın Hesabı Özellikleri 2020

GARANTİ Bankası Altın Hesabı Özellikleri 2020

Altın denilince akla her zaman brikim gelir. Takı, şıklık ve zarafetin birbiri ile yarıştığı el işçiliği bulunan madenler ne yazık ki satış amaçlı ve birikim amaçlı kullanılmazlar. Çünkü bu durumlarda işçilik fiyatı düşmekte ve altın değerinin altında satılmaktadır. Yatırım amaçlı altın biriktiren kişiler bunu işçiliksiz bilezik alma, çeyrek ya da yarım altınları alma, sonrasında bu çeyrekleri biriktirerek tam altına çevirme gibi uğraştırıcı yolları deneyebilmektedir. Özellikle bankaların altın hesaplarının olmadığı zamanlardan kalma eski Türk toplumunun altına yatırım yapma şekli hem uğraştırıcı hem de güvenliğinin sağlanmasının zor odluğu durumları içermektedir. Bu nedenle de artık altın hesabı olarak açılan sistem sayesinde piyasadaki altınların toplanılarak ve saklama işlemi ile arz talep dengesini değiştirme ani yükseliş ve düşüşlerden kaçınma, bankaların sunduğu çeşitli avantajlar ile altın birikim işlemini sanal ortama taşıyabilme imkanı elde edilmiş olmaktadır.

Garanti bankası da her devlet ve özel banka gibi altın hesabı konusunda birikim yapmak isteyen ve para birimi yerine altın birikiminden şaşmayan müşteriler için bankasına özel avantajları genişletmiştir. Garanti Bankası altın hesabı özellikleri 2020 isimli konu başlığında altın hesabından ve altın hesabının özelliklerinden bahsedeceğiz. Bu sayede Garanti bankası altın hesabı ile ilgili aklınızda kalanlara cevap niteliğinde olan yazımızdan faydalanmanız mümkün olacaktır.

Garanti Bankası Vadeli Altın Hesabı Açma 2020

Garanti bankası vadeli altın hesabı açıldıktan sonra altın alım işlemleri USD üzerinden ya da TL üzerinden alınabilmektedir. Garanti Bankası vadeli altın hesabı açabilmek için Garanti bankası vadesiz hesaba sahip olmak gerekmektedir.

Garanti bankası vadeli altın hesabı vade süresini belirleyerek altın hesabında kolaylıkla altın birikim yapma işidir. Bir işlemde maksimum 3 gram altın alabilme limiti bulunmaktadır. Altın alımları şubeden, internet bankacılığından ve mobil bankacılıktan kolaylıkla gerçekleşebilmektedir. Kişi bu işlemi kendi yapabildiği gibi banka otomatik talimat vererek ayın aynı günü Garanti bankası vadesiz hesaptaki para ile kendi belirlediği limiti doğrultusunda düzenli olarak altın alım işlemini yaparak Garanti Bankası altın hesabına transfer sağlayabilmektedir. Garanti bankası vadeli altın hesabı 2020 faizleri olarak belirlenmiş olan limite uygun yüzde 2.75 e varan imkanlar ile kolay bir şekilde birikim yapıp faizinden yaralanmayı sağlayabilmektedir.

Garanti Bankası Vadesiz Altın Hesabı Açma 2020

Altın alımları minimum 1 gram ve üzeri şeklinde alınmaktadır. Vadesiz altın hesabı altın alım işlemler gün içerisinde bir işlemde maksimum 3 gram olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası vadesiz altın hesabı ile ilgili tüm işlemlerde kolaylıkla altın bozum işlemi ve havale işlemi gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

İlgili hesap faiz getirisi olmayan ve altın alım satım işlemlerinde düzen talep etmeyen müşterilerin tercih edeceği türden bir hesaptır. Bir nevi yatırım ve birikim hesabı olarak değerlendirilmesi mümkündür.

 

Garanti Bankası Altın Hesabı Açma 2020

Garanti Bankası altın hesabı açabilmek için öncelikli olarak vadesiz bir Garanti Bankası hesabına sahip olabilmek oldukça önemlidir. Vadesiz Garanti Bankası hesabından çekilecek olan tutarlar ile ilgili altın hesabına transfer gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

Garanti bankası altın hesabını şubelere giderek, Garanti bankası internet şubesi ve Garanti bankası mobil bankacılık ile açabilmek mümkündür. Bunun için mevcut olan Garanti bankası vadesiz hesabınızı altın hesabına otomatik olarak bağlamak ve beş dakika içerisinde kullanıma hazır hale getirmek mümkün olmaktadır. Birikimin yeni imkanları ve ayrıcalıkları banka altın hesapları sayesinde Garanti bankası vadeli altın hesapta en yüksek faizler ile işlem yapabilme, Garanti Bankası vadesiz altın hesabında ise dilediğiniz zaman altın alım ve bozdurma işlemlerini kolaylıkla piyasadaki uygun fiyatlara bağlı olarak gerçekleştirebilme özelliğine sahip olursunuz.

Garanti bankası altın hesabı şubeye gidilerek banka personelinden yardım alınarak açılır. Bunun için size en yakın Garanti Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. İlla, Garanti bankası vadesiz hesabınızın bağlı bulunduğu şubeye gitmenize gerek yoktur. Eğer altın hesabını kendiniz açmak isterseniz; Garanti İnternet Şubesinden ya da Garanti mobil şube üzerinden müşteri numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapmanız gerekecektir. Garanti Bankası mobil şube veya internet şubesinde Ürünler – Hesaplar – Hesap Açılışı – E vadeli Hesap ya da E vadesiz hesap bölümlerinden isteğinize uygun adımları tercih ederek altın hesabınızı kolaylıkla iki dakika içerisinde açabilmeniz mümkündür.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap