Altın

282.1810

% 0.000

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

İnsanın yaşamı sırasında çeşitli ihtiyaçları için acil nakit paraya ihtiyacı olabiliyor. Garanti Bankası İhtiyaç kredisi müşterilerinin ihtiyacını kısa süre içinde karşılamaktadır. Kredi için başvuru yapıldıktan sonra başvuru hızlı bir şekilde değerlendirme sürecine girmektedir. Yapılan değerlendirmede kişinin kredi notu, sicili, aylık geliri gibi belirlenmiş kriterlere dikkat edilir. Kriterlerin konulması müşterilerin ödeme sıkıntısı yaşamaması ve verilen kredinin…


Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

İnsanın yaşamı sırasında çeşitli ihtiyaçları için acil nakit paraya ihtiyacı olabiliyor. Garanti Bankası İhtiyaç kredisi müşterilerinin ihtiyacını kısa süre içinde karşılamaktadır. Kredi için başvuru yapıldıktan sonra başvuru hızlı bir şekilde değerlendirme sürecine girmektedir. Yapılan değerlendirmede kişinin kredi notu, sicili, aylık geliri gibi belirlenmiş kriterlere dikkat edilir.

Kriterlerin konulması müşterilerin ödeme sıkıntısı yaşamaması ve verilen kredinin geri ödenebilir olup olmadığının tespit edilmesidir. Yapılan değerlendirme neticesinde kişiye olumlu veya olumsuz olan sonuç bildirilir. Uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi çekmek için Garanti Bankası idealdir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nereden Yapılır?

Avantajlı faiz oranlarını değerlendirip ihtiyaç kredisine başvuru yapmak için farklı yollar bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • En yakın Garanti Bankası şubesine gidilebilir.
 • Garanti Bankası İnternet Şubesi kullanılabilir.
 • Garanti Bankası ATM’lerinden yapılabilir.
 • Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri aranabilir.
 • Garanti Bankası Mobil Cep uygulaması kullanılabilir.

Aile bütçesini zorlamadan uygun faiz oranları ve uzun vade ile ödeme yapabilmek için Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi çekilebilir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Garanti Bankası İhtiyaç kredisi en az 3 ay en fazla 60 ay vade ile verilmektedir. Vergi, sigorta primi ve tahsis ücretinden oluşan Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı vardır. Tahsis ücreti, kredi tutarının %0,5’i kadardır. Tahsis ücretine Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) dahil edilmemiştir. Sigorta primi ise müşterinin durumuna, vadesine ve kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık maliyet oranı efektif yıllık faiz oranıdır. Yıllık maliyet oranı hesaplamalarına sigorta primi eklenmemiştir. Kredinin toplam maliyetine tahsis ücreti ve kredi taksitlerinin toplamı yer almaktadır. Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi tutarı için kredi hesaplama aracı kullanılabilir.

Garanti İhtiyaç Kredisi Başvurusu Takibi Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapıldıktan sonra değerlendirilmesi için bir süre geçmektedir. Yapılan başvuru takibi için Garanti İnternet Başvurular menüsü içinde yer alan Kredi adımı kullanılabilir. Kredi adımında Devam Eden Kredi Başvuruları başlığı altında yapılan bütün kredi başvurularının takibi görüntülenebilir. Dileyen müşteriler 444 0 335 Tam Destek Hattı’nı arayarak başvurusunu takip edebilir. Olumlu olarak değerlendirilen kredi başvurusu neticesinde talep edilen para otomatik olarak müşterinin hesabına yatırılır. Müşterinin banka şubesine giderek parasını almasına gerek yoktur.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Bütün bireysel kredilerde olduğu gibi Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi başvurusu için de bazı evraklar gerekmektedir. Bu evrakların bankaya teslim edilmesi gerekir. Evraklar, başvuru yapanın kimlik bilgilerinin onaylanması ve kredi notu gibi önemli bilgilere ulaşabilmesi için şarttır. İhtiyaç kredisine başvuru yaparken Garanti Bankasına sunulması gereken evraklar şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı
 • Aylık gelirle çalışanlar için maaş yazısı veya bordro
 • Şirket sahibi olan ve ortaklığı bulunanlar için yıllık gelir vergisi beyannamesi ve vergi
 • Emekli olanlar için emeklilik belgesi
 • Kiradan geliri olanlar için gayrimenkullerin tapusu
 • Çiftçi olanlar için çiftçi olduğunu kanıtlayan belge
 • Faiz geliri olanlar için faiz gelir belgesi

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Tatil, evlilik, sağlık, eğitim gibi çeşitli nedenlerden dolayı nakit para sıkıntısı olanlar uzun vade, düşük dosya masrafı, düşük faiz oranları ile oldukça avantajlı imkanlar sunan Garanti Bankası İhtiyaç kredisi fırsatını değerlendirebilir. Yapılan başvurular genellikle 1 gün gibi kısa süre içinde neticelenmektedir. Şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi hesaplaması internet üzerinden yapılabilmektedir. İhtiyaç kredisi hesaplaması yapıldığında kredi ürünü ile ilgili;

 • Alınacak miktara ve vadeye göre faiz oranı
 • Aylık ödenmesi gereken taksit miktarı
 • Toplam ödenecek rakam
 • Dosya masrafı için gerekli tutar
 • Yıllık maliyet oranı gibi detaylı bilgilere ulaşılmaktadır.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Değişimi

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap