Altın

281.0990

% 0.000

Dolar

5.8991

% 0.738

Euro

6.5671

% 0.583

Sterlin

7.7170

% -0.158

Frang

6.0008

% 0.953

Yen

5.3766

% 0.861

Dinar

19.3290

% 0.720

Riyal

1.5728

% 0.735

Finansbank Konut Kredisi

Türkiye’nin yenilikçi hizmetleri ile ön plana çıkan bankalarından olan Finansbank bireysel bankacılık hizmetleri kapsamında müşterilerine hayal ettikleri ya da satın almak istedikleri evler için konut kredisi desteği sağlamaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler için birçok seçeneği bulunan bankanın biz bu yazımızda standart konut kredisi konusunu işleyeceğiz. Finansbank Konut Kredisi Başvuru Süreci Finansbank’tan almak istediğiniz ev için…


Finansbank Konut Kredisi

Türkiye’nin yenilikçi hizmetleri ile ön plana çıkan bankalarından olan Finansbank bireysel bankacılık hizmetleri kapsamında müşterilerine hayal ettikleri ya da satın almak istedikleri evler için konut kredisi desteği sağlamaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler için birçok seçeneği bulunan bankanın biz bu yazımızda standart konut kredisi konusunu işleyeceğiz.

Finansbank Konut Kredisi Başvuru Süreci

Finansbank’tan almak istediğiniz ev için konut kredisi başvurusu yaparken öncelikle başvuru noktası olarak Finansbank şubelerini ya da internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. Gerekli evraklarınızı hazırlayın ve başvurunuzu tamamlayın. Başvuru için gerekli belgelere bakmak gerekirse;

  • Satın alınması planlanan konutun tapu fotokopisi
  • Kimliğiniz
  • Güncel döneme ait herhangi bir fatura (doğalgaz, elektrik, su)
  • Gelirinizi belgeleyen gelir belgesi ya da maaş bordrosu

Belgeleriniz ile başvuru yaptıktan sonra 3 gün içerisinde kredi başvurunuz sonuçlandırılır. Başvuru sonucu başarılı olan kredi başvuruları için banka tarafından görevlendirilen ekspertiz kişisi evi kontrol ederek alacağınız kredi tutarını belirler. Sonrasında çekeceğiniz kredi için vade sayısı ve ödeme miktarı gibi detaylar belirlenir. Son olarak tapu müdürlüğünde alınan randevu saatinde banka memuru ile evin satışı ve ipotek işlemleri tamamlanır.

Finansbank Konut Kredisi Özellikleri

Finansbank üzerinden çekilecek konut kredisi ile ilgili bilmeniz gerekenleri listelemek gerekirse;

  • Çekeceğiniz kredilerde vade oranı maksimum 180 ay ile sınırlandırılmıştır.
  • Çekeceğiniz kredilerde uygulanan faiz oranı sabittir. Bu şekilde ödeyeceğiniz miktar her daim bellidir.
  • Satın alınması planlanan ev için verilecek kredi miktarı, bilirkişi raporunda belirlenen miktarın %80’i kadardır. Örneğin almak istediğiniz ev 100.000 TL ise 80.000 TL kredi onayı çıkar.
  • Krediler ise Türk lirası cinsinden verilir.

Finansbank Konut Kredisi Başvuru Koşulları

Finansbank konut kredisi için banka gerek görmediği takdirde herhangi bir kefil arama şartı koşmamaktadır. Bunun yerine almak istediğiniz evi teminat olarak göstererek banka ile bu konuda anlaşma sağlanabilir. Eğer kredi taksitlerini tek seferde ödemek istiyorsanız ve ödemek istediğiniz miktar 36 ayı geçmiyorsa ana para tutarının %1’i 36 ayı geçiyorsa eğer ana para tutarının %2’si kadar masraf tutarı tahsil edilir. Almak istediğiniz gayrimenkulde mesken olarak belirtilmesi ve sadece gerçek kişilerin isimlerinin olması gerekmektedir.

Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları ve Ücretler

Finansbank’tan çekilmesi planlanan konut kredisi için belirlenmiş bir kredi limiti bulunmamaktadır. Kişinin gelir durumu, bankacılık notu gibi değişkenlere göre kredi tutarı değişmektedir. Uygulanan faiz oranı ise %2,27’dir.

 

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap