Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Citibank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

Türkiye’ye yakın tarihte giriş yapan Citibank, dünyanın en zengin bankası ünvanına sahiptir. Kuruluş tarihi o kadar eskidir ki neredeyse Amerika’nın tarihine yakın diyebileceğimiz bir geçmişe sahiptir. Sermayesi birçok küçük devletin varlığından bile daha fazla olduğu söylenen Citibank başarısını, bankacılığın doğduğu günlerden bugüne varlığını istikrarlı biçimde sürdürebilmesine ve yaptığı akıllıca yatırımlara borçludur. Bankacılık sektörüne adım attığında…


Citibank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

Türkiye’ye yakın tarihte giriş yapan Citibank, dünyanın en zengin bankası ünvanına sahiptir. Kuruluş tarihi o kadar eskidir ki neredeyse Amerika’nın tarihine yakın diyebileceğimiz bir geçmişe sahiptir. Sermayesi birçok küçük devletin varlığından bile daha fazla olduğu söylenen Citibank başarısını, bankacılığın doğduğu günlerden bugüne varlığını istikrarlı biçimde sürdürebilmesine ve yaptığı akıllıca yatırımlara borçludur.

Bankacılık sektörüne adım attığında sadece New York’un yerel bir bankası olarak faaliyetlerine başlayan Citibank, diğer banka kurucularında pek göremediğimiz bir kurucu kimliğine sahiptir. Citibank “City Bank of New York” ismiyle asker kökenli emekli bir albay olan Samuel Osgood tarafından 1812 yılında kurulmuştur. Peki bu köklü banka Türkiye’ye ne zaman girdi. Dünyada 200 yıldan fazla bir süre boyunca hizmetlerine devam eden şirket, 1975 yılında Akbank’ın %20 hissesini almasıyla Türkiye’de ismini duyurmaya başlamıştır.

1863 yılına geldiğimizde ise Amerika’da bankacılık sektöründe yaşanan değişiklikler sebebiyle ilk kurulduğunda kullandığı isminde değişikliğe gitmiştir. City Bank of New York olan ismini National City Bank of New York olarak değiştirmiş ve bu değişiklikten sonra bankanın en başarılı yılları yaşanmaya başlanmıştır. 5 yıl sonra ise Amerika’nın en büyük bankası olmayı başaran Citibank, zamanla Amerika ve New York dışında Arjantin’de de hizmet vermeye başlamıştır.

Citibank, 6 kıtada 100’den fazla ülkede hizmet vermeye devam etmektedir. 200 yıldan fazla deneyime sahip olan Citibank’ın, bugün yaklaşık 200 milyon müşterisi bulunmaktadır.

Citibank ATM’lerinin yerlerini resmi internet sitelerine girerek öğrenebilirsiniz.

Citibank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

Bankalar hem kendilerini hem de müşterilerini korumaya almak amacıyla günlük para çekme miktarlarına limit koymaktadır. Citibank’ın sitesinde ise böyle bir bilgiye yer verilmemiştir. En doğru bilgiye Citibank şubelerinden veya Citibank müşteri hizmetlerini arayarak ulaşabilirsiniz. Günlük para çekme limitlerinizi öğrenmek için 444 0 500 numarasını arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca şikayet, görüş ve önerilerinizi Citibank’ın resmi internet sitesindeki bize ulaşın kategorisinden “İletişim Formu”na tıklayarak çıkan forma yazabilir ve Citibank’a iletebilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap