Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik, ülkemizde en çok tartışılan konulardan biri olarak bilinse de oldukça talep gören ve vatana daha farklı şekillerde hizmet vermek isteyen gençler için bulunmaz bir fırsat olarak tanımlanabilir. Bu nedenle bedelli askerlik kredisi, anlık nakit ihtiyacı olan bireyler için büyük önem taşır. Askerlik çağına erişmiş olan ve bedelli askerlik şartlarını karşılayan bireyler, askerlik şubeleri…


Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik, ülkemizde en çok tartışılan konulardan biri olarak bilinse de oldukça talep gören ve vatana daha farklı şekillerde hizmet vermek isteyen gençler için bulunmaz bir fırsat olarak tanımlanabilir. Bu nedenle bedelli askerlik kredisi, anlık nakit ihtiyacı olan bireyler için büyük önem taşır. Askerlik çağına erişmiş olan ve bedelli askerlik şartlarını karşılayan bireyler, askerlik şubeleri üzerinden bedelli askerlik yapmak istediklerini dile getirebilirler. Bu sayede belirli bir ücret karşılığında sadece 1 ay acemi birliği eğitimi alınarak, askerlik görevi tamamlanmış olur. Peki, bedelli askerlik kredisini alabilmek için şartlar nelerdir? En uygun krediyi hangi banka verir? Kimler bu krediden faydalanabilir?

En Uygun Bedelli Askerlik Kredisi

En uygun bedelli askerlik kredisi şuan için Ziraat Bankası tarafından sunulmaktadır. Diğer bankalara bakıldığı zaman faiz oranlarının %2,5 seviyelerine yakın olduğu görülürken, vade sayısının uzun olması faiz yükünün fazlasıyla artmasına neden olacaktır. Bu nedenle bedelli askerlik kredisi için Ziraat Bankası faiz oranları oldukça ideal orandadır.

Bedelli Askerlik Kredisi Kimlere Verilir?

Bedelli askerlik kredisi kimlere verilir? sorusu, söz konusu krediden faydalanmak isteyen asker adayları için hep bir muamma olarak görülür. Bedelli askerlik kredisinden yararlanmak isteyen asker adaylarının öncelikle askerlik çağına gelmiş olmaları gerekir. Bunun için de 20 yaş ve üzeri kişiler göreve uygun olarak değerlendirilir. Ardından kişi askere çağırılır ve teslim olma işleminin ardından 1 ay zorunlu askerlik eğitimi verilir. 1 ay sonrasında bedelliden yararlanıp yararlanmak istediği sorulur. Eğer birey bu soruya olumlu cevap verirse, bedelli askerlik yasasından faydalanabilir. Bedelli askerlik talebinde bulunan her birey bedelli askerlik kredisini kullanabilir.

Bunun yanı sıra bedelli askerlik kredisi kullanabilmek için kişinin kredi sicilinin de temiz olması gerekir. Özellikle kredi notunun en az 1300 TL olması, düzenli bir gelirinin olması veya herhangi bir ipotek edilebilecek mal varlığının olması, bedelli askerlik kredisinden faydalanmak için gerekli olan şartlar olarak tanımlanabilir. Bankalar tarafından daha önce kara listeye eklenmemiş olmak, bedelli askerlik kredisi için en temel şarttır.

Bedelli Askerlik Kredisi Ziraat

Bedelli askerlik kredisi Ziraat Bankası tarafından oldukça uygun faiz oranları ve vade ile verilir. Ziraat Bankası’nın söz konusu kredi için belirlemiş olduğu oran %1,98 olarak görülürken, 12, 24 ve 36 ay gibi vade imkanlarından yararlanabilmek mümkündür. Buna ek olarak talep edilmesi durumunda kredi ödemelerinin de 3 ay geç başlaması gibi bir imkan da söz konusudur. Şubeler aracılığıyla yapılan bedelli askerlik kredisi, kişinin kredi sicilinin iyi olması ve düzenli bir gelirinin olması durumunda çok daha kolay bir şekilde kullanılabilir.

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

Halkbank bedelli askerlik kredisi, en avantajlı bedelli askerlik kredilerinden biri olarak daima asker adayları tarafından gözden geçirilir. Tıpkı Ziraat Bankası’nda olduğu gibi Halkbank’tan da %1,98’lik faiz oranıyla bedelli askerlik için kredi kullanabilmek mümkündür. Halkbank vade sayısı konusunda limiti 24 ay vadeyle sınırlı tutsa da yine de avantajlı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Diğer bankalar çok yüksek faiz oranlarıyla tüketicilere ciddi bir faiz yükü ödetirken, Halkbank sayesinde bedelli askerlik kredisi çok daha uygun maliyetlerle kullanılabilir.

Bedelli Askerlik Kredisi 2019

Bedelli askerlik kredisi 2019 yılı itibariyle güncellenmiş ve yeni askerlik sistemine göre dizayn edilmiştir. Bilindiği üzere yeni askerlik yasası sonucunda bedelli askerlik ücreti 15 bin TL’den, 30 bin TL civarına yükseltilmiştir. Bu nedenle bankalar da gerek faiz oranlarında gerekse vade sayılarında çeşitli düzenlemelere gitmişlerdir. Miktarın biraz fazla olması bedelli askerlik yapmak isteyen bireylerin düşünmesine neden olsa da faiz oranlarının özellikle devlet destekli bankalarda halen daha ideal seviyelerde olması, bedelli askerlik kredisinin kullanılabilir olmasına olanak sağlar. Ayrıca devlet destekli olmayan birçok banka da özel bedelli askerlik kredisi kampanyalarıyla da son derece uygun imkanlar sunarlar. Bedelli askerlik kredisi kullanmak isteyen adayların mutlaka faiz ve vade karşılaştırmalarını düzenli bir şekilde yapmaları, bu araştırma neticesinde kredi kullanmaları önerilir.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap