Altın

281.5660

% 0.004

Dolar

5.9252

% 0.443

Euro

6.5963

% 0.444

Sterlin

7.7465

% 0.383

Frang

6.0295

% 0.479

Yen

5.3960

% 0.362

Dinar

19.4078

% 0.408

Riyal

1.5797

% 0.438

Bankada Unutulan Para Nasıl Sorgulanır, Alınır?

Yatırımı seçen kişilerin yatırım şekillerinden biri de bankayı kullanmaktır. Bazı insanlar bunu da tercih etmezler ve yastık altı tabiri olarak bilinen sistemi kullanırlar. Yastık altı sistemi kişinin kendi parasını kendi şartlarıyla biriktirmesidir. Paranın güvenliğini sağlamak isteyenler ve bankalarına güvenen kişiler ise genelde bankayı tercih etmektedir. Hangisi avantajlı? Aslında bu kişinin tercihi doğrultusunda şekil alıyor. Peki…


Bankada Unutulan Para Nasıl Sorgulanır, Alınır?

Yatırımı seçen kişilerin yatırım şekillerinden biri de bankayı kullanmaktır. Bazı insanlar bunu da tercih etmezler ve yastık altı tabiri olarak bilinen sistemi kullanırlar. Yastık altı sistemi kişinin kendi parasını kendi şartlarıyla biriktirmesidir. Paranın güvenliğini sağlamak isteyenler ve bankalarına güvenen kişiler ise genelde bankayı tercih etmektedir. Hangisi avantajlı? Aslında bu kişinin tercihi doğrultusunda şekil alıyor. Peki sizler güvenlik için paranızı bankada tercih ettiğinizde ne kadar güvenli olmuş oluyor? çok fazla güvenlik önlemi alınsa bile paranızın bir başkası tarafından da görünmesi ne yazık ki mümkün oluyor. Nasıl mı? Devamı yazımızda, yasal olarak düşünürsek kişinin eşi, çocuğu veya ailesinden birisi kişinin hesaplarına ulaşamazlar. Fakat kişinin özel bilgilerini bilen yani TC kimlik numarası yada cep telefonunuzun o kişinin eline geçmesi hesabınıza erişim sağlamasının yolunu açar. Bu nedenle güvenlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmanızda fayda olacaktır.

Banka Kullanılmayan Banka Hesaplarına Faiz Uygular mı?

Birçok banka hesabı olan kişiler, bazı hesaplarını kullanmayı unutuyorlar. Hatta böyle bir hesabı olduğundan haberdar bile olmayacak kadar hesabı aklına gelmiyor. Kullanılmayan hesaplarınız için devlet herhangi bir bedel alıyor mu? Bunu birlikte tartışalım. 2013 itibari ile yürürlüğü giren tebliğde, kesintisiz bir şekilde en minimal olarak 180 gün süreyle hareket görmeyen kredi kartı veya vadesiz mevduat hesapları, hareketsiz hesap olarak kabul edilecek. Ücret tahsil edilmeden 30 gün önce müşteriye haber verilecek. Daha sonra müşteri isterse hesabını kapatabilir.

Bankada Unutulan Para Nasıl Sorgulanır, Alınır?

Birçok banka kullanıcısı bankalarda paralarını unutmakta, inanması güç ama bu durumda bir sürü insan var. Yoğunluktan, ya da açtığı hesabı hatırlayamamaktan kaynaklı olarak bankada bir çok insan parasını unutmaktadır. Paralarınızı nasıl sorgulayacaksınız birazda bundan bahsedelim. Bankada paranız olduğunu hatırladığınızda bunun sorgulanma biçimleri elbette ki mevcuttur. Bunları sizler için derledik. (TBB) Türkiye Bankalar Birliği olarak bilinen kurum bu durumu açıkladı. Oranın çok fazla olduğu görüldü. Paranızı TKBB’nin resmi sitesinden sorgulayıp öğrenebilirsiniz. Daha sonra bu paranızı bankanızdan tahsil edebilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap