Altın

279.4020

% -0.001

Dolar

5.8558

% 0.368

Euro

6.5290

% 0.458

Sterlin

7.7292

% -0.778

Frang

5.9441

% 0.426

Yen

5.3307

% 0.220

Dinar

19.1909

% 0.373

Riyal

1.5613

% 0.366

Banka Sınavları

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik krizden ötürü işsizlik de tavan yapmış durumda. Fakat gençler, bir şekilde kurumsal yapılarda iş bulmaya çalışmaktalar ve bunun için kurumların açmış olduğu tüm sınavlara girmektedirler. Ülke…


Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik krizden ötürü işsizlik de tavan yapmış durumda. Fakat gençler, bir şekilde kurumsal yapılarda iş bulmaya çalışmaktalar ve bunun için kurumların açmış olduğu tüm sınavlara girmektedirler. Ülke ekonomisinin bel kemiğini oluşturan bankalar da sınav ile personel alan kurumlar arasında gelmektedir. Dolayısıyla banka sınavları, gençlerin iş hayatında daha başarılı bir kariyer profili çizmeleri için çalışılması gereken zor testlerdir.

Banka personel alımları başvurusu için banka sınavları 2019 takvim yılında açıklanmıştır. Buna göre bankalar, muhtelif pozisyonlar için personel ilanı vermiş ve belli dönemlerde adayları seçmek için de sınav yapmaya başlamıştır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, her bankanın farklı koşullarda personel arayışına girdiğidir.

Garanti Bankası Personel Alımları 2019

Bugünlerde ismini Garanti BBVA olarak değiştirmeye çalışan Garanti Bankası, her geçen gün farklı pozisyonlarda iş ilanı vermektedir. Mevcutta deneyimli çalışanlar için aşağıdaki pozisyonlarda açık bulunmaktadır:

  • Nakit Planlama ve Operasyon – Mobil Grup Asistanı (Bodrum)
  • Güvenlik Görevlisi (İstanbul)

Banka, bu iki pozisyon için de farklı nitelikler ve şartlar istemektedir. Güncel ilan ve koşullar için, Garanti Bankası’nın kariyer sayfası olan https://garantilikariyer.garanti.com.tr/default.aspx adresini incelemeniz gerekmektedir.

TEB Personel Alımları 2019

Son yılların en teknolojik bankası olarak ünlenen TEB, geniş personel ağı ile ülkenin de en önemli bankaları arasında yer almaktadır. Kariyer sitesi kariyer.net adresinde yer alan TEB’in iş ilanları oldukça geniş bir yelpazede bulunmaktadır. Bu nispetle TEB bankası personel sınavları hakkında detaylı bilgi almak için https://www.kariyer.net/firma-profil/teb-turk-ekonomi-bankasi-1126-1370 adresini tetkik etmeniz yeterlidir.

Akbank Personel Alımları 2019

Sabancı Holding’in bankası konumundaki Akbank, kendi kariyer sitesi olan https://kariyer.akbank.com/Advertisement/AllJobList adresinden tüm iş başvuru ilanlarını yayınlamaktadır. Mevcutta gişe yetkilisi, mevsimlik asistan, engelli gişe yetkilisi ve çağrı merkezi gibi personel alımı bulunan bankanın güncel alımları için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Sınavları 2019

Kamu bankası olan Ziraat’e bağlı Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Yatırım için personel alımları sınavla yapılmaktadır. Banka bu sene içerisinde şu pozisyonlarda işçi alımı yapacaktır:

  • Yüz tane uzman yardımcısı
  • On tane alt yapı sistem mühendisi
  • On tane iş analisti
  • Yirmi tane yazılım mühendisi

Türkiye İş Bankası Personel Alımları

Türkiye’de en çok ATM’si bulunan İş Bankası, iş başvurularını kendi kariyer platformu olan https://cv.isbank.com.tr adresinden almaktadır. Mevcutta müfettiş yardımcılığı sınavı ile bilgi teknolojileri sistem uzmanı sınavı yapacak olan banka, ayrıca erkek özel güvenlik görevlisi de istihdam edecektr.

Denizbank Personel Alımları

Kendi kariyer sayfası olan http://kariyer.denizbank.com/ adresinden iş ilanlarını yayınlayan bankada, mevcutta şu pozisyonlarda işçi alınacaktır:

  • İletişim Merkezi Asistanı
  • Telefonda Satış Temsilcisi
  • Bireysel Krediler Tahsilat Asistanı
  • Mobil Satış Temsilcisi

QNB Finansbank Personel Alımları

Geçtiğimiz yıllarda Katarlılara satılan banka, telefon bankacılığı için Arapça bilen müşteri temsilcisi ilanı yayınlamıştır. Bunun yanı sıra bankanın dijital platformu Enpara.com için de müşteri danışmanları ve başkaca pozisyonlar açık durumdadır. Bankanın tüm ilanlarına ulaşmak için https://www.yenibiris.com/qnb-finansbank-is-ilanlari?firma=7227 adresini incelemeniz gerekmektedir.