Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Anadolu Bank Banka Hesabı Nasıl Kapatılır

ANADOLU Bank Hesap Silme Hesap Kapatma Anadolu Bankası son yıllarda büyüyen ve gelişen bir bankadır. Müşterilerine en iyi imkânı sağlamak için 1997 yılından beri günden güne çalışma ağını genişletmektedir. Türk bankacılık sektörünün dinamik, genç yönüyle öne çıkmaktadır. Yakın bir tarihte açılmasından dolayı bazı müşterileri banka hizmetlerinin tam düzene oturmamasından şikâyetçi olabilmektedir.  Ayrıca yurtiçinde Anadolu Bankası…


Anadolu Bank Banka Hesabı Nasıl Kapatılır

ANADOLU Bank Hesap Silme Hesap Kapatma

Anadolu Bankası son yıllarda büyüyen ve gelişen bir bankadır. Müşterilerine en iyi imkânı sağlamak için 1997 yılından beri günden güne çalışma ağını genişletmektedir. Türk bankacılık sektörünün dinamik, genç yönüyle öne çıkmaktadır. Yakın bir tarihte açılmasından dolayı bazı müşterileri banka hizmetlerinin tam düzene oturmamasından şikâyetçi olabilmektedir.  Ayrıca yurtiçinde Anadolu Bankası şubelerinin az olması büyük bir dezavantajdır. Böyle sebeplerden veya farklı kişisel sebebinizden dolayı hesap kapatmak isteyebilirsiniz. Banka hesabınızı kapatmak isteyen Anadolu Bank müşterileri ‘Anadolu Bankası Hesap Kapatma’ adlı bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntemler ile en zorlayıcı bankacılık işleminizi kolaylıkla halledebileceksiniz.

1.Anadolu Bankası Şubeleriyle Hesap Kapatma

Hesabınızı açtığınız bankadan hesap kapatma şartı koymadığından dolayı herhangi bir şubeden hesabınızı kapatabilirsiniz. TC kimlik belgeniz veya kimlik belgeniz yerine geçecek herhangi bir belgeyle hesabınızı kapatabilirsiniz. Öncelikle size en yakın Anadolu Bank şubesine gitmelisiniz. Size en yakın Anadolu Bankası şubesini bulmak için Anadolubank mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Şubeye gittikten sonra gerekli belgelerle hesap kapatma talebinizi oluşturabilirsiniz. Anadolu Bank hesabınızda borç ve para bulunmaması gerekmektedir.  Bankanın hesap kapatmak için sizden istediği tek kural budur. Anadolu Bankası hesabınızda borç veya para bulunmazsa hesap kapatma talebinizi anında oluşturabilirsiniz. Talebinizi oluşturduktan sonra banka çalışanları tarafından sizden banka kartlarınız istenebilir. Anadolu Banka hesabınız belirli iş günü içerisinde kapatılacaktır. Tahmini kaç iş günü süreceğini Anadolu Bankası çalışanlarına sorarak öğrenebilirsiniz.

2.Anadolubank ile Hesap Kapatma

Anadolu bankası ‘Anadolubank’ adıyla mobil bankacılık hizmeti vermektedir. Bu hizmetten yararlanmak için Anadolubank müşterisi olmalısınız. Mobil uygulamasını kullanmak için Anadolu bank kullanıcı koduna ve mobil bankacılık şifresine sahip olmalısınız. Anadolubank şifrenizi internet bankacılığından ya da ATM ‘ lerden kolayca alabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden alacaksanız cep telefon numaranızı doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. Anadolu Bank ATM sinden ise sisteme giriş yaptıktan sonra birkaç adımı izlemelisiniz. Anadolubank mobil uygulamasından ana banka hesabınızı kapatamazsınız. Sadece belirli ek hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Hangi ek hesabınızı kapatacaksanız o menüyü seçerek kapatma talebi oluşturmalısınız. Talep formu sadece ek hesabında sorun olmayan müşterilerinin ekranında görülecektir. Hesabınızda bir sorun varsa sorun ve çözümlerini öne çıkan uyarı yazısından görebilirsiniz. Sorunlarınızı çözüme kavuşturduktan sonra hesap kapatma talebinizi tekrardan yinelemelisiniz.

3. İnternet Bankacılığı ile Hesap Kapatma

İnternet bankacılığı ile evinizden işyerinizden ya da istediğiniz yerden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tek kontrol etmeniz gereken teknolojik cihazınızın internete bağlı olup olmamasıdır. Anadolu bankasının web adresine giriş yaparak ek hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Ek hesaplarınızı kapatma şartları Anadolubank mobil uygulaması ile aynıdır. Anadolu bankası web adresine girdikten sonra bireysel şubeden giriş yapmalısınız. Anadolubank mobil uygulamasında kullandığınız aynı şifreyi burada da kullanabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde sisteme giriş yaptıkta sonra ‘Ek Hesaplarım’ menüsünü seçmelisiniz. Ek hesabınıza giriş yaptıktan sonra ‘Hesap Kapatma’ bölümünü seçmelisiniz. Anadolu bankası kart bilgilerinizi buradan doğruladıktan sonra hesabınızı kapatabilirsiniz.

4.Çağrı Merkezi ile Hesap Kapatma

Telefonunuzda bankacılık işlemlerinizi 0 850 222 55 00 numaralı çağrı merkezinden gerçekleştirebilirsiniz. Anadolu bankasının çağrı merkezinden Anadolu bankasının müşterisi olmadan da faydalanabilirsiniz. Aradıktan sonra bant kaydını dikkatlice dinleyip ‘Hesap İşlemlerim’ hangi numarada ise onu tuşlamalısınız. Tuşladıktan sonra 1 dakika geçmeden Anadolu Bank müşteri temsilcinize bağlanabilirsiniz. Müşteri temsilcinize bağlandıktan sonra bankaya ait şikâyetlerinizi dile getirebilirsiniz. Müşteri temsilciniz şikâyetlerinizi ve hesap kapatma talebinizi işleme koyacaktır. Ardından Anadolu Bank hesabınızı ve ek hesaplarınızı dikkatlice incelemeye alacaktır. Hesabınız kapatılmaya uygun ise anında çağrı merkezinden hesabınızı kapatabilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap