Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Altın Hesabına En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Altın Hesabına En Yüksek Faiz Veren Bankalar  Türk halkının vazgeçilmeyen yatırım araçlarından biri olan Altın her yıl kazandırmaya devam etmektedir. Altın yatırımı ile elde edilen kazanç, değer yükselişi ve faiz kazancı ile olmaktadır. Altın sadece değer yükselişiyle bile son derece karlı bir yatırım iken bir de buna faiz almak altını son derece karlı ve mantıklı…


Altın Hesabına En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Altın Hesabına En Yüksek Faiz Veren Bankalar 

Türk halkının vazgeçilmeyen yatırım araçlarından biri olan Altın her yıl kazandırmaya devam etmektedir. Altın yatırımı ile elde edilen kazanç, değer yükselişi ve faiz kazancı ile olmaktadır. Altın sadece değer yükselişiyle bile son derece karlı bir yatırım iken bir de buna faiz almak altını son derece karlı ve mantıklı bir yatırım haline dönüştürmektedir. Pek çok banka altın ile açılan hesaplara faiz uygulamaktadır. Uygulanan faiz oranları bankaya ve vade türüne göre değişkenlik gösterebilir. Bu yazıda  altına en yüksek faiz veren bankalar hangileridir ? Altına ne kadar faiz alırım ? Kaç ay vade ile altın hesabı açılır ? gibi sorulara yanıt bulacağız.

Altına Ne Kadar Faiz Alırım ?

Altın hesaplarına uygulanan faiz sisteminde, yatırımcı internet şubeden altın satın alır ve faize  bağlar.  Eğer yatırımcının elindeki altınlar fiziki altınlar ise bunu banka şubelerine getirebilir ve altınları gram karşılığı banka hesaplarına yatırılır. Para altın ile yatırıldığı için faiz ödemesi de altın ile olur. Örneğin 100 gram altın yatırımına karşılık yıl sonunda yüzde 1 faiz taahhüt edilmişse 1 gram faiz alırsınız.

Kaç Ay Vade İle Altın Hesabı Açabilirim?

Altın hesabı açmak için gereken minumum vade süresi tamamen elinizdeki altın bağlıdır. Eğer elinizde 10-20 gr gibi düşük meblağlarda altın bulunuyorsa muhtemelen 3 aydan daha kısa vadelerde hesap açamazsınız. Ancak elinizdeki altın miktarı 200 gr’dan fazla ise hesabınızı 32 günlük şeklinde açtırabilirsiniz.

Altın Hesabına En Yüksek Faiz Veren Bankalar 

ING Bank
Altın hesabına en yüksek faiz veren bankalar arasında ilk sırada ING bank bulunuyor. Ing bank hesap açma limiti minumum 10 gr’dır. Vade süresi ise minumum 18 aydır. 18 aylık vade için uygulanacak yıllık faiz oranı yüzde 2,5’tir.
Deniz Bank Altın Mevduat Hesabı 
Denizbank altın mevduat hesabı açılış limiti 7 gr’dır. 12 ay vade şartı koyan banka yüzde 2,5 yıllık faiz oranı vermektedir.
TEB Altın Mevduat Hesabı
Türk Ekonomi Bankası, en az 10 gr altın ile hesap açmaktadır. En az 12 ay vade şartı koyan banka yıllık yüzde 2 faiz vermektedir. Aniden paraya ihtiyaç duyulması halinde altın mevduat hesapları bozulacaksa, faiz getirisi gitmez hesap aylık faiz üzerinden değerlendirilir.
Garanti Bankası
Altın hesabına en yüksek faiz veren bankalar listemizde altına en yüksek faiz veren banka Garanti bankasıdır. 7 gr açılış limiti olan bankada en az 12 ay vade şartı da bulunmaktadır. Garanti bankası altına yüzde 2,75 faiz vermektedir.
Sayın okurlarımız yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar dışında ise yine altın hesabına en yüksek faiz veren bankalar bulunmaktadır. Bizler güncel faiz oranları ile günümüz şartlarında altına en yüksek faiz bankalar ve faiz tutarlarını sizlerin bilgilerine sunmak için makalemizi hazırladık. Daha öncede belirttiğim üzere altın hesabına yüksek faiz veren bankaların içerisine kamu bankası olan Vakıfbank altın hesabı, ziraat bankası altın hesabı, halkbank altın hesabı gibi daha bir çok banka ismini ekleye biliriz. Sayın okurlarımız Altın hesabına En yüksek faiz veren bankalar ile ilgili merak etmiş olduğunuz hususlar hakkında makalemizin en alt kısmında bulunan soru cevap bölümünden bizlere merak etmiş olduğunuz sorularınızı sorabilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap