Altın

502.3350

% -0.007

Dolar

8.1211

% 1.154

Euro

9.5974

% 1.106

Sterlin

10.5639

% 1.104

Frang

8.9216

% 0.936

Yen

7.7374

% 1.334

Dinar

26.4184

% 1.139

Riyal

2.1654

% 1.156

Aktifbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır

Aktifbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır? N Kolay kredi özelliği ile kredi kartı dünyasında Türkiye’ye yeni bir soluk yaşatan Aktifbank birçok kart seçeneği ile müşterilerine kolaylıklar sunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda futbol maçlarında E-bilet uygulamasına geçilmesi ile birlikte Türkiye’de Paso Lig kartları da oldukça yaygınlaştı. Paso Lig kartlarının haklarını elinde bulunduran Aktifbank Paso Lig kredi kartı özelliği…


Aktifbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır

Aktifbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

N Kolay kredi özelliği ile kredi kartı dünyasında Türkiye’ye yeni bir soluk yaşatan Aktifbank birçok kart seçeneği ile müşterilerine kolaylıklar sunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda futbol maçlarında E-bilet uygulamasına geçilmesi ile birlikte Türkiye’de Paso Lig kartları da oldukça yaygınlaştı. Paso Lig kartlarının haklarını elinde bulunduran Aktifbank Paso Lig kredi kartı özelliği ile de sporseverlerin gönüllerinde taht kurmayı başarmıştır. Her gün yeni kart özelliklerinin ortaya çıkması ile birlikte kredi kartlarının kullanımı oldukça yaygınlaştı ancak bu kredi kartlarının düzensiz kullanımı ile birlikte aileler ve gençlere kadar her kesim binlerce lira borç ile karşı karşıya kalmaktadır. Bütçeyi uygun yapılmayan alışverişler ile birlikte de ödenemeyen kredi kartı borçları da can sıkıcı hal almaya başlamıştır. Ödenemeyen kart borçları nedeni ile kullandığınız kredi kartlarına blokeler uygulanabiliyor. Faizlerle biriken kredi kartı borcunu ödeyemeyen bazı müşteriler ise borç yapılandırma birimine başvurabiliyor.

Borç Yapılandırma Kredi Kartıma Bloke Uygular mı?

Ödenemeyen ve biriken kredi kartı borçları ile birlikte en çok başvurulan birim haline gelen yapılandırma birimleri kredi kartı borçlarını yapılandırarak aylık taksite böler ve müşterilere ödeme kolaylığı sağlar. Ancak bu yapılandırmalar kredi kartınıza bloke uygular ve borç taksitleriniz bitene kadar blokeli halde kalır. Eğer kredi puanlarınız yüksek oranlarda ise yapılandırma borcunuzun bitmesi halinde tekrardan kartınızı kullanabilirsiniz lakin düşük puanlı müşterilerin tekrardan kullanması biraz zor gözükebilir.

 Borç Nedeniyle Uygulanan Blokeler Nasıl Kaldırılır?

Kredi kartınızın borçlarınız nedeni ile bloke edilmesi durumunda eğer blokeniz geçici bir blokeyse sizden istenilen miktarın ödenmesi durumunda açılır. Ancak kalıcı blokeler borçlar ödense bile kaldırılmaz. Geçici blokeler 2 nedenle uygulanabilir bunlar;

  • Ödenmeyen borçlar
  • Ödenen asgari borç tutarları

Ödenmeyen kredi kartı borçları nedeni ile uygulanan blokelerin kaldırılması ile uygulanacak işlemlerin ilk adımı müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri hizmetleri aranarak blokenin kaldırılması için ödenmesi gereken minimum borç tutarı öğrenilir. Daha sonra banka hesapları ve ATM yardımı ile istenilen miktar ödenir blokenin kaldırılması sağlanır. Ödeme yapıldıktan 24 saat sonra kredi kartlarınız kullanıma açılır ve kullanmaya başlarsınız. Asgari borç ödediğim halde neden kartım bloke oldu diye soracak olursanız eğer, bankalar size asgari tutarın ödenmesi için belirli bir ay izin verir. Bu genellikle 2-3 aydır bu verilen süreden sonra 4. Ve 5. Ayda da toplam borç yerine asgari tutar ödemeniz halinde toplam borcun ödenmesi için bir bloke uygulanır. Bu blokenin de kaldırılması için Aktifbank müşteri hizmetlerini arayarak ödemeniz gereken toplam borç miktarını öğrenmelisiniz. Ödenecek borcu öğrendikten sonra istenilen miktarı yatırmanız halinde blokeniz kaldırılır ve 24 saat sonra tekrardan kredi kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap