Altın

281.2020

% 0.000

Dolar

5.8991

% 0.738

Euro

6.5671

% 0.583

Sterlin

7.7170

% -0.158

Frang

6.0008

% 0.953

Yen

5.3766

% 0.861

Dinar

19.3290

% 0.720

Riyal

1.5728

% 0.735

Akbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Akbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır? Mağaza, market alışverişlerimizim ve internette yapılan ödemelerimizde bizlere en çok desteği hiç kuşkusuz kredi kartları sağlamaktadır. Son yıllarda bazı satışlarda taksit imkanları kaldırıldı. Bu taksit imkanlarının kaldırılmasıyla birlikte kredi kartı borçları ve bu borçları ödeyemeyen kullanıcı sayıları da bu oranda artış gösterdi. Kredi kartlarına uygulanan blokelerin %90’ ı ödenmeyen…


Akbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Akbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Mağaza, market alışverişlerimizim ve internette yapılan ödemelerimizde bizlere en çok desteği hiç kuşkusuz kredi kartları sağlamaktadır. Son yıllarda bazı satışlarda taksit imkanları kaldırıldı. Bu taksit imkanlarının kaldırılmasıyla birlikte kredi kartı borçları ve bu borçları ödeyemeyen kullanıcı sayıları da bu oranda artış gösterdi. Kredi kartlarına uygulanan blokelerin %90’ ı ödenmeyen borçlardan kaynaklanmaktadır. Bilinçsiz tüketim ve gelirden fazla yapılan harcamalar, kredi kartları ödemesinin aksamasına ve aylardır geciktirmeye hatta yapılandırmaya kadar uzanabilir. Bankaların bloke politikalarının uygulanması, kullanıcıların kendilerine olan borçlarının ödenmesidir.

Kredi Kartıma Neden Bloke Uygulandı?

Kredi kartınızın geçmiş aylarda ki borçlarının ödenmemesi durumunda bankalar kullanıma kapatır. Bunun nedeni kullanıcıların kendilerine olan borçlarının bir an önce ödenmesidir. Ancak diğer bloke hususları da banka müşterilerinden kaynaklanabilir. Bu hususlar;

  • Kredi kartınızın başkası tarafından ele geçirilmesi
  • İsteğiniz dışında temassız ödeme yapılması
  • ATM ve POS kullanımlarında yanlış şifre girilmesi
  • Kredi kartı borcunuzun ödenmemesi ya da düzensiz ödenmesi

Sonucunda sizin isteğiniz ile kredi kartları bloke edilir. Ancak ATM ve POS kullanımlarında yanlış şifre girilmesinden kaynaklanan bloke işlemleri siz isteseniz de istemeseniz de uygulanır. Neden bu bloke uygulanıyor diye sorarsanız eğer siz kredi kartı kullanıcılarının güvenliğidir. Bu bloke nedenlerinden yanı sıra daha çok borçlar yüzünden uygulanır ve bu blokelerin bir kısmı kalıcı bir kısmı da geçici blokelerdir.

Kalıcı Bloke Kaldırılabilir mi?

Kredi kartlarınıza uygulanan kalıcı blokelerin kaldırılması neredeyse imkansızdır. Bu kalıcı blokeler düşük kredi notlu kullanıcıların karşılaştığı bir durumdur. Düşük kredi notlu kullanıcılarda kredi kartı alabilir ancak bu kredi kartları düşük limitli olmaktadır ve bu son şans olarak değerlendirilir. Bu tarz kullanıcıların ödenmeyen kredi kartı borçları yüzünden kalıcı bloke koyulur ve kart borcunun tamamı ödendiği kullandığı kredi kartı kullanıma kapatılır.

Geçici Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Bloke kaldırma işleminin ilk adımı blokenin nedenini öğrenmektir. Bu blokelerin üç nedeni vardır;

  • Birbirini takip eden aylarda sürekli asgari tutarın ödenmesi
  • Toplam borcun ya da asgari tutarın ödenmemesi
  • POS ödemelerinde yanlış şifre girilmesi

Yaklaşık 3-4 ay gibi bir süre zarfında sadece asgari tutarın ödenmesi durumunda kullanım limitimiz olsa bile bloke uygulanır. Bu blokenin kaldırma yolu toplam borcun ödenmesidir, toplam borcu ödemeniz durumunda 24 saat sonra blokeniz kaldırılır ve kartınızı kullanmaya devam edersiniz. Yine aynı şekilde 3-4 ay boyunca borcun ya da asgari tutarın ödenmemesi durumunda bloke uygulanır. Bu blokeyi de kaldırmak için minimum ödeme olan asgari tutarı ödemeniz durumunda kartınız 24 saat sonra kullanıma açılır. POS cihazına yanlış şifre girilmesi sonucunda uygulanan blokeleri ise çok basit bir yöntemle müşteri hizmetlerini arayarak anında blokeyi kaldırıp kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap