Altın

279.2830

% 0.001

Dolar

5.8558

% 0.368

Euro

6.5290

% 0.458

Sterlin

7.7292

% -0.778

Frang

5.9441

% 0.426

Yen

5.3307

% 0.220

Dinar

19.1909

% 0.373

Riyal

1.5613

% 0.366

Akbank İhtiyaç Kredisi

Acil nakit ihyacı olanlara büyük kolaylık sağlayan ihtiyaç kredisi en çok kullanılan kredi türlerinden bir tanesidir. Diğer adı tüketici kredisidir. Farklı vade seçenekleri ile kredi çekmek isteyenlere kolaylık sağlayan ihtiyaç kredisi zor zamanlarda nakit ihtiyacına çare olarak görülmektedir. İhtiyaç kredisi tüm bankalar tarafından verilmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Düzenli geliri…


Akbank İhtiyaç Kredisi

Acil nakit ihyacı olanlara büyük kolaylık sağlayan ihtiyaç kredisi en çok kullanılan kredi türlerinden bir tanesidir. Diğer adı tüketici kredisidir. Farklı vade seçenekleri ile kredi çekmek isteyenlere kolaylık sağlayan ihtiyaç kredisi zor zamanlarda nakit ihtiyacına çare olarak görülmektedir. İhtiyaç kredisi tüm bankalar tarafından verilmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Düzenli geliri olan herkes bu kredi türünden faydalanabilmektedir.

Gerek tatil masrafları için gerek eğitim masrafları için gerekse satın alınacak mal varlığında peşinat için kullanılan ihtiyaç kredisi kullanım alanı oldukça geniştir. İhtiyaç kredisinin alt kategorileri: Eşya kredisi, evlilik kredisi, eğitim kredisi ve tatil kredisi gibi farklı isimler altında sıralanmaktadır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Tüm bankalarda olduğu gibi kredi başvurusunda ilk kriter kredi notudur. Kredi çekmek isteyen kişinin kredi notu, kredi türü ne olursa olsun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olanların kredi onayları zaman alırken, banka kara listesinde olanların kredi çekme oranları pek bulunmamaktadır. Akbank ihtiyaç kredisi için gerekli şartlar:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Tüm bankalarla kredi ödeme ve kredi kartı kullanma düzeninin normal seviyede olması
 • Gelirin resmi evraklar ile beyan edilmesi

Kredi başvurusu için gerekli evrakların temin edilip bankaya sunulmasının ardından, banka tarafından incelemeye alınmakta ve kısa süre içinde kredi onayı gerçekleşmektedir. Akbank müşterisi olanların Akbank’tan kredi çekmesi daha kolaydır.

Akbank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvururum?

Günümüzde bankalara kredi başvurusu eskiye oranla daha rahat yapılmaktadır. İnternetin her alanda yaygın bir şekilde kullanılması her yönden insanların hayatını kolaylaştırmıştır. Bunlardan bir tanesi de banka işlemleridir. Son yıllarda tüm banka işlemleri banka şubesine gitmeden internet üzerinden yapılabilmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi başvuru yolları:

 • Şubeden kredi başvurusu
 • SMS ile kredi başvurusu
 • ATM ile kredi başvurusu
 • Müşteri hizmetleri aracılığıyla kredi başvurusu
 • Mobil uygulamalar vasıtasıyla kredi başvurusu

Akbank’ın tüm şubelerinden kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için bizzat şubeye gitmek yeterli olmaktadır.

En kolay ve en hızlı yanıt gelen kredi başvuru yollarından bir tanesi de SMS ile kredi başvurusu yapmaktır. SMS ile kredi başvuru; telefonun mesaj bölümüne kredi yazıp boşluk bırakıp TC numarası yazılır ve 4425’e gönderilir. Bu yolla sadece ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. SMS ile başvuru yapılan ihtiyaç kredisinde verilen kredi miktarı maksimum 20.000 TL’dir. Bu miktarın üzerinden kredi çekebilmek için diğer kredi başvuru yollarını denemek gerekmektedir.

İhtiyaç kredisi başvuru yollarından biri olan Akbank ATM’leri hızlı kredi başvurusu için tercih edilmektedir. Akbank kartı ile ATM’den giriş yapıldıktan sonra izlenecek yollar sırası ile takip edilmeli ve kredi başvurusu yapılmalıdır. ATM’lerden 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir.

Akbank ihtiyaç kredisi için müşteri hizmetleri: Telefonla Akbank müşteri hizmetlerini arayarak kredi talebinde bulunmak mümkündür.

Mobil ile kredi başvurusu: günümüzde hemen hemen herkes akıllı telefon kullanmaktadır. Akıllı telefonlara yüklenen bankaların uygulamaları birçok işlemde kolaylık sağlamaktadır. Akbank mobil bankacılıktan kredi başvurusu yapmak mümkündür.

Akbank İhtiyaç Kredisine Ne Kadar Faiz Öderim?

Akbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanan tüketiciler; % 2,6 oranında bir faiz öderler. Şayet 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanmışsanız ve 24 ay vade seçeneğinden yararlanmışsanız; aylık ödemeleriniz 598,13 TL olarak gerçekleşir. Toplamda 52,50 kredi tahsilat ücreti ve sigorta ücreti de ihtiyaç kredisi çekenler tarafından ödenir.

En uygun faiz oranları ile Akbank ihtiyaç kredisi ihtiyacı olanlara yardımcı olmaktadır. Her sezon uygun fiyatlı ihtiyaç kredisi çekme imkanı bulunan bankada ayrıca dönem dönem indirim ve kampanyalar yapılmaktadır. Özellikle okulların açılmasına yakın ve tatil sezonuna yakın düzenlenen bu kampanyalar ihtiyacı olanlara kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda bahar indirimleri de sıkça düzenlenmektedir.

İhtiyaç kredisi başvurusunda herhangi bir masraf kesilmeden talep edilen miktar belirlenen vade seçenekleri ile kredi çekmek isteyenlere sunulmaktadır. Çekilen kredinin ardından kişi aylık ödemeleri düzenli yapmaktadır. Toplu parası olanların çektiği krediyi toptan ödeyebilmesi mümkündür. Akbank ihtiyaç kredisine başvuru yapıldıktan sonra kredi çekmekten vazgeçenler için cayma şansı bulunmaktadır.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorumlar
 1. yazan Selami

  Mayıs 25th, 2019 at 6:58 pm (#)

  Akbank’tan ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum. Faiz oranları uygun duruyor. Tavsiye eder misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Yorum Yap