Altın

282.1710

% -0.014

Dolar

5.9115

% -0.231

Euro

6.5704

% -0.390

Sterlin

7.6902

% -0.727

Frang

6.0187

% -0.178

Yen

5.3933

% -0.052

Dinar

19.3603

% -0.244

Riyal

1.5759

% -0.240

Akbank Banka Hesabı Kapatma ve Silme

AKBANK Hesap Kapatma Akbank 71 sene Türkiye ‘ de hizmet vermektedir. Günden güne şubeleri ve kaliteli bankacılık hizmetleri ile büyümektedir. Bazı Akbank müşterileri verilen hizmeti yeterli bulmayıp başka bankalara yönelebilirler. Günümüzde bazı kullanıcılar birden fazla banka ile çalışma eğiliminde bulunmaktadır. Akbank bankasına bağlı iken başka bir bankanın sunduğu avantajları kaçırmak istemeyebilirsiniz. Zamanla bu banka daha…


Akbank Banka Hesabı Kapatma ve Silme

AKBANK Hesap Kapatma

Akbank 71 sene Türkiye ‘ de hizmet vermektedir. Günden güne şubeleri ve kaliteli bankacılık hizmetleri ile büyümektedir. Bazı Akbank müşterileri verilen hizmeti yeterli bulmayıp başka bankalara yönelebilirler. Günümüzde bazı kullanıcılar birden fazla banka ile çalışma eğiliminde bulunmaktadır. Akbank bankasına bağlı iken başka bir bankanın sunduğu avantajları kaçırmak istemeyebilirsiniz. Zamanla bu banka daha az kullandığınız veya hiç kullanmadığınız bir hale gelmektedir. Bir bankayı 6 ay içerisinde kullanmazsanız hesabınız ‘Hareketsiz Hesap’ sınıfına girer. Hareketsiz hesabınıza 3 ayda bir 70 TL ödemelisiniz. Akbank hesabınıza yansıyan hesap işletim ücreti ödememek için hesabınızı kapatabilirsiniz. Akbank Hesap kapatma işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız ‘Akbank Hesap Kapatma’ adlı bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

1.Akbank Şube Aracılığı ile Hesap Kapatma

Sağlıklı bir şekilde hesabınızı kapatmak istiyorsanız en yakın Akbank şubelerine gidebilirsiniz. Size yakın Akbank şubelerine giderken TC kimlik numaranız yazan belgeyi ve Akbank banka kartlarınızı yanınıza almalısınız. Bunlar işleminizin yapılması için gerekli belgelerdir. Bu belgelere sahip değilseniz banka hesabınızı kapatamazsınız. Akbank Banka çalışanlarına hesabınızı hangi sebeplerden dolayı kapatacağınızı açık bir dil ile ifade etmelisiniz. Adınıza ait bankaya borcunuzun olmamasına dikkat ederler. Bazı kurallar çerçevesinde Akbank banka hesabınızı incelerler. Hesap kapatmaya uygunsa Akbank banka çalışanları sizden hesap kapatma dilekçe yazmanızı isteyebilir. Hesap Kapatma dilekçeniz ve banka kartlarınız işleme konulabilir. En yakın zamanda Akbank hesabınız kapatılacaktır.

2. Akbank Çağrı Merkezi ile Hesap Kapatma

Akbank Çağrı merkezine bağlanarak hesabınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz. Akbank Çağrı Merkezine 0850 222 25 25 veya 444 25 25 numaraları ile ulaşabilirsiniz. Bahsettiğimiz ikinci numara ile arama yaparsanız ek hesaplarınızda ki borcu öğrenme, ek hesap açma, güncel döviz bilgilerini daha hızlı öğrenebilirsiniz. İlk numarada ise Akbank hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank çağrı merkezini 7 gün 24 saat boyunca ücretsiz bir şekilde arayabilirsiniz. Akbank müşteri temsilcinize bağlandıktan sonra hesap kapatma hakkında bilgi alabilir ve hesap kapatma talebinizi oluşturabilirsiniz. Akbank banka hesabınız müşteri temsilciniz tarafından incelenmeye alınmaktadır. Hesabınızda bir sorun bulunuyorsa müşteri temsilcinize sorunlarınızı ve çözümlerini dile getirir. Akbank hesabınızdaki sorunları çözerek tekrardan çağrı merkezini arayabilirsiniz. Sorunu ortadan kaldırdıktan sonra anne kızlık soyadınızın istenilen harflerinizi söylemeniz, doğum tarihiniz gibi güvenlik sorularını cevaplayabilirsiniz. Güvenlik sorularına doğru cevap vererek hesabınızı hızlıca kapatabilirsiniz. Hesabınız eğer kapatılmamışsa aradığınız günün tarihini söyleyerek Akbank çağrı merkezi arama kayıtlarınızı çıkarabilirsiniz.

3.Akbank İnternet Şubesi Aracılığı ile Hesap Kapatma

İnternet bankacılığı hizmetinden Türkçe veya İngilizce olarak faydalanabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız ‘Şifremi unuttum ‘ menüsünü seçmelisiniz. İlk defa giriş yapıyorsanız Şifremi unuttum menüsünün sağ tarafında bulunan ‘Kullanıcı oluştur’ menüsünü seçebilirsiniz. Akbank bireysel giriş sayfasına sağlıklı bir giriş yaptıktan sonra ‘ Hesap Açma /Kapama’ menüsünü seçebilirsiniz. Akbank hesabınızda borç veya para bulunmuyorsa bu menüden kolaylıkla kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Menüde çıkan Akbank hesap kapatma formunu eksiksiz ve dikkatlice doldurmalısınız. Onay düğmesine bastıktan sonra ekranda size özel güvenlik sorusu çıkabilir. Akbank hesabınız internet şubesi üzerinden kısa sürede kapatılacaktır.

4.Akbank Direkt Mobil Uygulaması ile Hesap Kapatma

Akbank Direkt mobil uygulamasını Android ve IOS uyumlu teknolojik aletlerinize indirebilirsiniz. IOS uyumlu cihazlarınızda 4 ve üstü Android uyumlu cihazlarınızda ise 2 ve üstü cihazlarınızda kullanabilirsiniz. İndirme işleminizi uygulama dükkânından ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. TC kimlik numaranız ve Akbank mobil uygulaması şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme ilk defa giriş yapacaksanız şifrenizi internet veya telefon üzerinden alabilirsiniz. Akbank Direkt Mobil uygulaması ile banka hesaplarınızı kapatamazsınız. Akbank hesabınızı kapatmak veya silmek istiyorsanız diğer yöntemlere başvurabilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap