Altın

279.3970

% 0.000

Dolar

5.8558

% 0.368

Euro

6.5290

% 0.458

Sterlin

7.7292

% -0.778

Frang

5.9441

% 0.426

Yen

5.3307

% 0.220

Dinar

19.1909

% 0.373

Riyal

1.5613

% 0.366

A Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Alternatif Bank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır? 18 yıl önce Türkiye’de hizmet vermeye başlayan A Bank, geçtiğimiz yıl isim konusunda değişikliğe giderek Alternatif Bank kimliğine büründü. Yeni bir banka olmasına rağmen birçok köklü bankayı geride bırakarak geniş bir müşteri kitlesine ulaşmıştır. Kredi kartı konusunda da büyük bir ivme yakalayan Alternatif Bank 4 tane kredi kartı…


A Bank Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Alternatif Bank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

18 yıl önce Türkiye’de hizmet vermeye başlayan A Bank, geçtiğimiz yıl isim konusunda değişikliğe giderek Alternatif Bank kimliğine büründü. Yeni bir banka olmasına rağmen birçok köklü bankayı geride bırakarak geniş bir müşteri kitlesine ulaşmıştır. Kredi kartı konusunda da büyük bir ivme yakalayan Alternatif Bank 4 tane kredi kartı seçeneği ile birçok kolaylık sağlamaktadır. Gerek alışverişlerde gerekse internet üzerinden yapılan web ödemelerinde kullanılan kredi kartları hayatımıza ve ekonomimize yeni bir kolaylık sağlamaktadır. Lakin fütursuzca yapılan alışverişlerde ve bütçemize uygun olmayan limitte ki kartların kullanılması büyük borçlar doğurarak aileleri etkilemektedir. Bu oluşan borçların da ödenmemesi ve düzensiz ödenmesi sonucunda blokeler ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Kredi Kartıma Neden Bloke Uygulandı?

Aylık kullanım ekstrelerinin gelmesiyle birlikte kredi kartlarımızın ödeme planı yani ödeme günleri belirlenir. Bu ödeme günlerinin aşılmasıyla birlikte belirli bir miktar faiz uygulanır ve geciktirmeler birbirini takip eden aylarda da sürdürülmesiyle banka tarafından uyarı niteliğinde bir bloke uygulanır. Eğer borcumu ödüyorum ama o halde bloke uygulandı diye bir soru soracak olursanız eğer, bankalar kullanıcılarına toplam borcun yanı sıra asgari tutar olarak bir borç ödeme seçeneği sunar. Bu seçeneğinde toplam borç ödenmesi yerine sık sık kullanılması durumunda kredi kartlarına bloke uygulanır.

Kredi Kartı Blokesini Nasıl Kaldırabilirim?

Kredi kartlarına uygulanan blokelerin 3 nedeni vardır bunlar;

  • Kalıcı kredi kartı blokesi
  • Geçici kredi kartı blokesi
  • Güvenlik nedeni ile uygulanan kredi kartı blokesi

Borç yüzünden uygulanan kredi kartı blokeleri geçici ve kalıcı olarak iki grupta incelenebilir. Kalıcı kredi kartı blokeleri asla kaldırılamaz ve borcunuzu ödeseniz bile kredi kartınız bloke nedeni ile kullanıma kapatılır. Geçici kredi kartı blokeleri ise sizden talep edilen borçların tamamını ya da asgari tutarını ödeyerek kaldırabilirsiniz. 2-3 aylık bir süre de borcunuzu hiç ödemediyseniz sizden asgari tutarın ödenmesi istenir, asgari tutarı ödemeniz halinde borcu ödediğiniz saatten 24 saat sonra kredi kartınız tekrardan kullanıma açılır. 3-4 ay gibi bir süredir sadece asgari tutarı ödüyorsanız eğer sizden borcunuzun tamamını ödemeniz istenir ve borcun tamamını ödemeniz halinde kredi kartınız yine aynı şekilde 24 saat sonra kullanıma açılır.

Kredi Kartımın Güvenlik Blokesini Nasıl Kaldırabilirim?

Güvenlik nedeni ile uygulanan blokeler sizlere SMS ya da E-posta yolu ile bildirilir ve blokenin nedeni açıklanır. Bu gibi durumla karşı karşıya kaldığınız da müşteri hizmetleri ile iletişime geçip blokenizi kaldırabilirsiniz.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap